صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۹ سنبله ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

«جومانجی» صدر گیشه جهانی سینما را رها نکرد

«جومانجی» صدر گیشه جهانی سینما را رها نکرد

فلم ماجراجویانه و کمدی «جومانجی» برای دومین هفته پیاپی پرفروشترین فلم سینمای جهان نام گرفت.
به نقل از اسکرین، «جومانجی: به جنگل خوش آمدید» به عنوان دنباله قسمت اصلی محصول ۱۹۹۵، با توجه به آغاز اکران ۴۰ میلیون دالری در سینماهای چین، فروش خارجی خود را در این هفته به ۸۱ میلیون دالر رساند تا برای دومین هفته صدرنشین گیشه بینالملل باشد.
این فلم که دنباله مستقل فلم اصلی «جومانجی» با بازی «رابین ویلیامز» است، تاکنون ۳۰۰ میلیون در سینماهای آمریکا و ۳۸۳ میلیون دالر در سینماهای سایر کشورهای جهان فروخته و فروش جهانی نزدیک به ۷۰۰ میلیون دالر را رقم زده است.
«دواین جانسون»، «کوین هارت»، «جک بلک»، «نیک جوناس» و «بابی کاناوله» از جمله بازیگران فلم هستند که با بودجهای بالغ بر 100 میلیون دالر ساخته شده است.
«جومانجی: به جنگل خوشآمدید» به کارگردانی «جیکئ کاسدان» تاکنون ۱۱۳ میلیون دالر در آسیا، ۵۷ میلیون دالر در آمریکای لاتین و بالغ بر ۱۵۹ میلیون دالر در سینماهای اروپا فروخته است. در میان کشورهای آسیایی چین، فیلیپین و کوریای جنوبی بهترین عملکرد را در فروش این فلم داشتهاند و در اروپا نیز بریتانیا با ۴۰ میلیون دالر بهترین بازار خارجی دنبااله فلم «جومانجی» است و پس از آن فرانسه با ۲۱.۹ میلیون دالر و آلمان به ۱۷.۲ میلیون دالر قرار دارند. این فلم در سینماهای استرالیا نیز تا به امروز ۲۷.۸ میلیون دالر فروخته است.
اما فلم «جنگ ستارگان: آخرین جدای» با فروش ۳۰ میلیون دالر این هفته، فروش جهانی خود را به ۱.۲۶۵ میلیارد دالر رساند و با پیشی گرفتن از «دیو و دلبر»، عنوان دهمین فلم پرفروش تاریخ سینما را به نام خود ثبت کرد.
«جنگ ستارگان: آخرین جدای» هشتمین قسمت از مجموعه «جنگ ستارگان» و دومین قسمت از یک سهگانه جدید از این مجموعه است که نویسندگی و کارگردانی آن بر عهده «رایان جانسون» است. فروش جهانی مجموعه فلمهای «جنگ ستارگان» تا به امروز به رقمی بالغ بر هشت میلیارد دالر رسیده است. انیمیشن «کوکو» محصول پیکسار با فروش ۱۹ میلیون دالری در گیشه بینالمللی جمع فروش گیشه بینالملل و جهانی خود را به ترتیب به رقمی بالغ بر ۴۲۵ میلیون دالر و ۶۲۱ میلیون دالر ارتقاء داد. چین با فروش ۱۸۳ میلیون دالری بهترین بازار خارجی انیمیشن «کوکو» بوده است.