صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۲۶ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

«دروغ‌های کوچک بزرگ» و «شکل آب» جوایز انتخاب منتقدان را درو کردند

 «دروغ‌های کوچک بزرگ» و «شکل آب» جوایز انتخاب منتقدان را درو کردند

بیست و سومین مراسم اهدای جوایز سالانه انتخاب منتقدان روز پنجشنبه برگزار شد. دو فلم سینمایی «برو بیرون» و «شکل آب» و همچنین سریالهای «دروغهای کوچک بزرگ» و «قصه ندیمه» از سوی انجمن منتقدان فلم و انجمن روزنامهنگاران تلویزیون تقدیر شدند. «شکل آب» با کسب چهار جایزه از جمله بهترین فلم و بهترین کارگردان برای گیرمو دل تورو سازندهاش در بخش جوایز سینمایی پیشتاز شد. در بخش تلویزیون نیز، «دروغهای کوچک بزرگ» با دریافت چهار جایزه از جمله بهترین مینی سریال پیشتاز شد.
به نوشته ورایتی، دو سریال «قصه ندیمه» و «خانم میزل اعجابانگیز» در رشتههای درام و کمدی درخشیدند. گری اولدمن جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد را برای «تاریکترین ساعت» از آن خود کرد و الیسون جینی برای ایفای نقش در «من، تونیا» برنده جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن شد. فرانسیس مکدورماند و سم راکول هر دو برای بازی در فلم تحسینشده «سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری» موفق به دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل زن و مرد شدند.
فهرست برگزیدگان جوایز انتخاب منتقدان 2017 به شرح زیر است:
سینما
بهترین فلم: برنده – شکل آب
سایر نامزدها:
مریض بزرگ
مرا به نامت صدا بزن
تاریکترین ساعت
دانکرک
پروژه فلوریدا
برو بیرون
لیدی برد
پست
سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری
بهترین کارگردان: برنده – گیرمو دل تورو / شکل آب
سایر نامزدها:
گرتا گرویگ / لیدی برد
مارتی مک دونا / سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری
کریستوفر نولان / دانکرک
لوکا گوادانینو / مرا به نامت صدا بزن
جردن پیل / برو بیرون
استیون اسپیلبرگ / پست
بهترین بازیگر مرد: برنده –  گری اولدمن / سیاهترین ساعت
سایر نامزدها:
تیموتی شالامی / مرا به نامت صدا بزن
جیمز فرانکو / هنرمند فاجعه
جیک جیلنهال / قویتر
تام هنکس / پست
دنیل کالویا / برو بیرون
دنیل دی-لوییس / لباس شبح
بهترین بازیگر زن: برنده –  فرانسیس مک دورماند / سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری
سایر نامزدها:
جسیکا چستین / بازی مالی
سالی هاوکینز / شکل آب
مارگو رابی / من، تونیا
سرشا رونان / لیدی برد
مریل استریپ / پست
بهترین بازیگر نقش مکمل مرد: برنده – سم راکول / سه بیلبور خارج از ابینگ، میزوری
سایر نامزدها:
ویلم دافو / پروژه فلوریدا
آرمی همر / مرا به نامت صدا بزن
ریچارد جنکینز / شکل آب
پاتریک استوارت / لوگان
مایکل استالبرگ / مرا به نامت صدا بزن
بهترین بازیگر نقش مکمل زن: برنده – الیسون جینی / من، تونیا
سایر نامزدها:
مری جی. بلایج / گلآلود
هونگ چائو / کوچکسازی
تیفانی هدیش / سفر دختران
هالی هانتر / مریض بزرگ
لوری متکاف / لیدی برد
اکتاویا اسپنسر / شکل آب
بهترین بازیگر جوان مرد / زن: برنده – بروکلین پرینس / پروژه فلوریدا
سایر نامزدها:
مکینا گریس / با استعداد (Gifted )
دافنه کین / لوگان
ملیسنت سیموندز / شگفتزده (Wonderstruck )
جیکوب ترمبلی / اعجوبه
بهترین اجرای گروهی بازیگران: برنده – سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری
سایر نامزدها:
دانکرک
لیدی برد
گلآلود (Mudbound )
پست
بهترین فلمنامه اقتباسی: برنده – جیمز آیوری / مرا به نامت صدا بزن
سایر نامزدها:
اسکات نیوستادتر، مایکل اچ. وبر / هنرمند فاجعه
ویرجیل ویلیامز و دی ریز / گلآلود
آرون سورکین / بازی مالی
جک ثورن، استیو کونراد و استیون چباسکی / اعجوبه
بهترین فلمنامه غیر اقتباسی: برنده –           جردن پیل / برو بیرون
سایر نامزدها: 
امیلی وی. گوردون، کمیل نانجیانی / مریض بزرگ
گرتا گرویگ / لیدی برد
لیز هانا، جاش سینگر / پست
گیرمو دل تورو، ونسا تیلور / شکل آب
مارتین مک دونا / سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری
بهترین فلمبرداری: برنده – راجر دیکنز / بلید رانر 2049
سایر نامزدها:
سیومبو موکدیپروم / مرا به نامت صدا بزن
هویت فون هویتما / دانکرک
ریچل موریسون / گلآلود
دن لاستن / شکل آب
بهترین طراحی لباس: برنده – مارک بریجز / لباس شبح
سایر نامزدها:
جاکلین دوران / دیو و دلبر
رنه ایپریل / بلید رانر 2049
لوییس سکوییرا / شکل آب
لیدنی همینگ / زن شگفتانگیز
بهترین تدوین:
برنده – پل مچلیس، جاناتان آموس / بیبی راننده
برنده – لی اسمیت / دانکرک
سایر نامزدها:
جو واکر / بلید رانر
مایکل کان، سارا بروشار / پست
سیدنی والینسکی / شکل آب