صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۱ سرطان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

اعلام برندگان جوایز گلدن گلوب ۲۰۱۸

اعلام برندگان جوایز گلدن گلوب ۲۰۱۸

مراسم اعطای جوایز هفتادوپنجمین دوره جوایز سینمایی و تلویزیونی گلدن گلوب با تقسیم جوایز بین آثار شاخص به کار خود پایان داد.
در این مراسم که با اجرای «ست مایرز» در هتل بورلی هیلتون لسآنجلس برگزار شد در نهایت فلم «سه بیلبورد» موفق به کسب چهار جایزه از جمله بهترین فلم درام، بازیگر زن درام، فلمنامه و بازیگر مرد نقش مکمل شد و فلم «لیدی برد» نیز جایزه بهترین فلم کمدی یا موزیکال را به خود اختصاص داد.
امسال «شکل آب» به کارگردانی «گیلرمو دلتورو» با نامزدی در هفت شاخه بیشتاز نامزدها بود اما در نهایت تنها به دو جایزه بهترین کارگردانی و موسیقی متن اکتفا کرد و «پُست» ساخته جدید «استیون اسپیلبرگ» نیز که در شش شاخه نامزد کسب جایزه بود دست خالی مراسم گلدن گلوب 2018 را ترک کرد.
در بخش تلویزیونی نیز سریال «دروغهای کوچک بزرگ» موفق به کسب جایزه بهترین مینیسریال یا فلم تلویزیونی و سه جایزه بازیگری شد.
فهرست کامل نامزدها و برندگان هفتادوپنجمین دوره جوایز سینمایی و تلویزیونی گلدن گلوب (۲۰۱۸) به شرح ذیل است:
* بهترین فلم درام
نامزدها: مرا به نامت صدا کن، دانکرک، پُست، شکل آب، سه بیلبورد خارج از اِبینگ میزوری
برنده: سه بیلبورد خارج از اِبینگ میزوری
*بهترین فلم کمدی یا موزیکال 
نامزدها: هنرمند فاجعه، برو بیرون، من، تونیا، برترین شومن، لیدی برد
برنده: لیدی برد
* نامزدهای بهترین کارگردانی
نامزدها: گیلرمو دلتورو (شکل آب)، مارتین مکدونا (سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری)، کریستوفرنولان (دانکرک)، ریدلی اسکات (تمام پول دنیا)، استیون اسپیلبرگ (پُست)
برنده: گیلرمو دلتورو (شکل آب)
*بهترین بازیگر مرد درام
نامزدها: تیموثی شلمی (مرا به نامت صدا کن)، تام هنکس (پُست)، دنیل دیلوئیس (موضوع فانتوم)، گری اُلدمن (تاریکترین ساعت)، دنزل واشنگتن (رومن جی)
برنده: گری اُلدمن (تاریکترین ساعت)
*بهترین بازیگر زن درام
نامزدها: جسیکا چستین (بازی مالی)، سالی هاوکینز (شکل آب)، فرانسس مکدورماند (سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری)، مریل استریپ (پُست)، میشله ویلیامز (تمام پول دنیا)
برنده: فرانسس مکدورماند (سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری)
*بهترین بازیگر مرد (کمدی یا موزیکال)
نامزدها: استیو کارل (نبرد جنسها)، آنسل الگورت (بچه راننده)، جیمز فرانکو (هرمند فاجعه)، هیو جکمن (بزرگترین شومن)، دنیل کالویا (برو بیرون)
برنده: جیمز فرانکو (هرمند فاجعه)
بهترین بازیگر زن (کمدی یا موزیکال)
نامزدها: جودی دنچ (ویکتوریا و عبدول)، هلن میرن (لذت طلب)، مارگت روبی (من، تونیا)، سیرشا رونان (لیدی برد)، اما استون (نبرد جنسها)
برنده: سیرشا رونان (لیدی برد)
* بهترین فلم خارجی
نامزدها: یک زن شگفتانگیز (چیلی)، اول پدم را کشتند (کامبوج)، در محو شدگی (آلمان)، بیعشق (روسیه)، میدان (سویدن)
برنده: در محو شدگی (آلمان)
* بهترین انیمیشن
نامزدها: بچه رئیس، نانآور، کوکو، فردیناند، وینسنت دوستداشتنی
برنده: کوکو
* بهترین بازیگر نقش مکمل زن
نامزدها: مری جی.بلایژ (مادباند)، هونگ چائو (کوچکسازی)، الیسون جنی (من، تونیا)، اوکتاویا اسپنر (شکل آب)،  لاری میت کالف (لیدی برد)
برنده: الیسون جنی (من، تونیا)
* بهترین بازیگر نقش مکمل مرد
نامزدها: ویلم دفو (پروژه فلوریدا)، آرمی هامر (مرا به نامت صد کن)، کریس پلامر (تمام پول دنیا)، سم راکوِل (سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری)
برنده: سم راکوِل (سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری)
* بهترین فلمنامه
نامزدها: مارتین مکدونا (سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری)، گیلرمو دلتورو (شکل آب)، گرتا گرویگ (لیدی برد)، جاش سینگر و الیزابت هانا (پُست)، آرون سورکین (بازی مالی)
برنده: مارتین مکدونا (سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری)
* بهترین موسیقی اصلی متن
نامزدها: شکل آب، سه بیلبورد خارج از ابینگ میزوری، ماجرای فانتوم، پست، دانکرک
برنده: شکل آب (الکساندر دسپلات)
* بهترین ترانه
نامزدها: خانه (فردیناند)، رودخانه قدرتمند (مادباند)، مرا به یاد بیاور(کوکو)، ستاره (ستاره)، این منم (برترین شومن)
برنده: این منم (برترین شومن)
******بخش تلویزیونی*****
* بهترین مجموعه تلویزیونی (درام)
نامزدها: تاج، بازی تاج و تخت، سرگذشت ندیمه، چیزهای عجیب، این ما هستیم
برنده: سرگذشت ندیمه
* بهترین مجموعه تلویزیونی (کمدی یا موزیکال)
نامزدها: سیاه طور، خانم میزل شگفتانگیز، استاد هیچ، اسمیلف، ویل و گریس
برنده: خانم میزل شگفتانگیز
*بهترین بازیگر مرد (سریال درام)
نامزدها: استرلینگ کی. براون (این ما هستیم)، فردی هایمور (دکتر خوب)، باب اودندیک (بهتره به سول زنگ بزنی)، لیو شریبر (روی داناوان)، جیسون بتمن (اوزارک)
برنده: استرلینگ کی. براون (این ما هستیم)
* بهترین بازیگر زن (سریال درام)
نامزدها: کاتریونا بالف (بیگانه)، کلر فوی (تاج)، مگی جیلنهال (شیطان)، کارتین لانگفورد (۱۳ دلیل)، الیزابت ماس (سرگذشت ندیمه)
برنده: الیزابت ماس (سرگذشت ندیمه)
* بهترین بازیگر مرد (سریال کمدی یا موزیکال)
نامزدها: آنتونی اندرسون (سیاهطور)، عزیر انصاری (استاد هیچ)، کوین بیکن (من عاشق دیک هستم)، ویلیام اچ. میسی (بیشرم)، اریک مککورماک (ویل و گریس)
برنده: عزیر انصاری (استاد هیچ)
*بهترین بازیگر زن (سریال کمدی یا موزیکال)
نامزدها: پاملا ادلون (چیزهای بهتر)، الیسون بری (تابش)، ایسا را (ناامن)، راشل براسنان (خانم میزل شگفتانگیز)، فرانکی شاو (اسمیلف)
برنده: راشل براسنان (خانم میزل شگفتانگیز)
* بهترین بازیگر مرد در یک مینی سریال یا فلم تلویزیونی
نامزدها: رابرت دنیرو (جادوی دروغها)، جود لا (پاپ جوان)، کایل مکلاکلن (توئین پیکس)، ایوان مکگروگر (فارگو)، جفری راش (نابغه)
برنده: ایوان مکگروگر (فارگو)
* بهترین بازیگر زن در یک مینی سریال یا فلم تلویزیونی
نامزدها: جسیکا بیل (گناهکار)، نیکل کیدمن (دروغهای کوچک بزرگ)، جسیکا لانگ (دشمنی: بت و جوآن)، سوزان سراندون (دشمنی: بت و جوآن)، ریس ویترسپون (دروغهای کوچک بزرگ)
برنده: نیکل کیدمن (دروغهای کوچک بزرگ)
* بهترین بازیگر مرد نقش مکمل در یک سریال، فلم تلویزیونی یا مینیسریال 
نامزدها: دیوید هاربر (چیزهای عجیب)، آلفرد مولینا (دشمنی: بت و جوآن)، الکساندر اسکارسگارد (دروغهای کوچک بزرگ)، کریستین اسلاتر (آقای روبات)، دیوید تولیس (فاگو)
برنده: الکساندر اسکارسگارد (دروغهای کوچک بزرگ)
* بهترین بازیگر زن نقش مکمل در یک سریال، فلم تلویزیونی یا مینیسریال
نامزدها: لارا درن (دروغهای کوچک بزرگ)، آن داد (سرگذشت ندیمه)، کریسی متز (این ما هستیم)، میشل فایفر (جادوی دروغها)، شایلین وودلی (دروغهای کوچک بزرگ)
برنده: لارا درن (دروغهای کوچک بزرگ)
*بهترین مینی سریال یا فلم تلویزیونی
نامزدها: دروغهای کوچک بزرگ، فارگو، دشمنی: بت و جوآن، گناهکار، بالای دریاچه: دختر چینی
برنده: دروغهای کوچک بزرگ