صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۱ دلو ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

مهم ترین آثار دنباله داری که ۲۰۱۸ اکران می‌شود

 مهم ترین آثار دنباله داری که ۲۰۱۸ اکران می‌شود

شماری از مهمترین فلمهایی که ادامه آثار مطرح سالهای پیش هستند در سال ۲۰۱۸ راهی پرده نقرهای میشوند.
به نقل از هالیوود ریپورتر، از «انتقام جویان» و «ددپول» گرفته تا «ماما میا» از جمله فلمهایی هستند که به عنوان ادامهای بر فلمهای پرفروش قبلی، در سال جدید میلادی راهی سینماها میشوند.
«توطئهآمیز: آخرین کلید»
جدیدترین دنباله «توطئهآمیز: آخرین کلید» که چهارمین قسمت آن است از بلاوم هاوس پروداکشنز با بازی لیم شین در نقش دکتر الیس رینیر به کارگردانی آدام روبیتل بر مبنای فلمنامه لی ونل ساخته شده است. در این فلم ترسناک که ۵ جنوری ۲۰۱۸ اکران میشود لی ونل و آنگوس سمپسون نیز بازی کردهاند.
«پدینگتون ۲»
دومین قسمت از ماجراهای خرس پدینگتون ادامهای بر فلم پل کینگ در سال ۲۰۱۵ است. در این فلم جدید خرس پدینتگتون با صداپیشگی بن ویشاو شادمانه در خانه خانواده بارون زندگی میکند. اما تولد صد سالگی عمه او و هدیهای که دزدیده میشود، ماجراهای جدیدی را رقم میزند. این فلم ۱۲ جنوری در آمریکا و در ماه نوامبر در بریتانیا اکران میشود.
«دونده مارپیچ: علاج مرگ»
سومین و آخرین قسمت از «دونده مارپیچ» که سال ۲۰۱۵ با عنوان «مشقتهای اسکرچ» اکران شده بود، داستان توماس با بازی دیلن اوبراین را دنبال میکند که رهبری گروهش را برای فرار از گلیدر برعهده دارد. او در تلاش برای یافتن درمانی برای بیماری مرگباری به نام «فلیر» است. این فلم علمی - تخیلی مهیج آمریکایی به کارگردانی وس بال و نویسندگی تی. اس. ناولین بر اساس رمان «علاج مرگ»، آخرین کتاب از مجموعه رمانهای «دونده مارپیچ» نوشته جیمز دشنر ساخته شده است. دیلن اوبراین، کایا اسکودالریو، توماس سنگستر، کی هونگ لی، جیانکارلو اسپوزیتو، آیدان گیلن، بری پیپرو پاتریشا کلارکسون بازیگران این فلم هستند. این فلم ۲۶ جنوری اکران میشود.
«پنجاه طیف خاکستری»
قسمت نهایی سهگانهای که بر مبنای رمان ای. ال. جیمز ساخته شده ۹ فبروری اکران میشود.
«حاشیه اقیانوس آرام: طغیان»
ادامه فلم علمی تخیلی ساخته گیلرمو دل تورو با عنوان «حاشیه اقیانوس آرام» که سال ۲۰۱۳ اکران شد به کارگردانی استیون اس. دهنایت و به تهیهکنندگی گیلرمو دل تورو بر شخصیت جیک پونتکاست با بازی جان بویگا متمرکز است. این فلم برمبنای فلمنامه امیلی کارمایکل ساخته شده است. اسکات ایستوود، کیلی اسپینی، جینگ تیان و آدریا آرجونا به این قسمت اضافه شدهاند و رینکو کیکوچی و چارلی دی دیگر بازیگران فلم در نقشهای قبلی خود ظاهر شدهاند. این فلم ۲۳ مارچ ۲۰۱۸ اکران میشود.
«شرلوک گنومز»
این فلم انیمیشن ساخته جان استیونسون ادامهای بر فلمی است با عنوان «کوتوله و ژولیت» که در سال ۲۰۱۱ اکران شد. جانی دپ صداپیشگی شخصیت اصلی این انیمیشن به نام شرلوک گنومز بازرس را برعهده دارد و امیلی بلانت صداپیشه نقش ژولیت است. مری بلیگی و چیوتل اجیوفور دیگر صداپیشگان این انیمیشن که محصول پارامونت پیکچرز است، هستند. این فلم ۲۳ مارچ اکران میشود.
«ابر سپاهیان ۲»
قسمت جدید فلم «ابر سپاهیان» کمدی جنایی سال ۲۰۰۱ که کارگردانی و بازیگری آن را جی چاندرسکار برعهده دارد، بار دیگر برمیگردد. استیو لیم، اریک استولهانسکه و کوین هفرنان دیگر بازیگران فلم هستند. این فلم ۲۰ اپریل اکران میشود.
«انتقامجویان: جنگ ابدیت»
«انتقامجویان» بار دیگر گروه بزرگ بازیگرانش را جمع کرده تا با شخصیتهای مارولی خود با یک دشمن جدید روبرو شوند. تانوس دشمن جدید با بازی جاش آنتونی و جو روسو کارگردان این فلم هستند که ادامهای بر «دوره اولتران» سال ۲۰۱۵ است. کریستوفر مارکوس نویسنده فلمنامه این فلم است و بار دیگر آیرون من با بازی رابرت داونی جونیور، هالک با بازی مارک روفالو، لوکی با بازی تام هیدلستون، کاپیتان آمریکا با کریس ایوانز، ثور با بازی کریس همسورث، هاوکی با بازی جرمی رنر، استار لرد با بازی کریس پرت، جادوگر اسکارلت با بازی الیزابت اولسن، دکتر استرنج با بازی بندیکت کامبربچ از بازیگران این قسمت هستند. این فلم  ۴ می ۲۰۱۸ اکران می شود.
«ددپول ۲»
«مرگ با یک دهان» بار دیگر در ادامه فلم «ددپول» ۲۰۱۶ بازمیگردد. این فلم با بازی رایان رینولدز بر مبنای شخصیت ضدقهرمان مارول ساخته شد. دیوید لیچ پس از خروج تیم میلر به عنوان کارگردان ساخت این فلم را برعهده گرفت. اول جون این فلم اکران میشود. 
«شگفتانگیزان ۲»
این فلم ساخته برد برد بر مبنای فلمنامهای به قلم خود وی، با بازی کریگ تی. نلسن، جیسون لی، هالی هانتر، سارا واول، اسپنسر فاکس و ساموئل ال. جکسون ۱۴ سال پس از قسمت نخست آن ساخته شده است.
قسمت نخست این فلم محصول سال ۲۰۰۴ استودیوی پیکسار و برنده جایزه اسکار بهترین فلم پویانمایی بود. دنباله این فلم در ۱۵ جون ۲۰۱۸ اکران خواهد شد.
«دنیای ژوراسیک: سقوط سلطنت»
شخصیت کریس پرت و برایس دالاس هاوارد بار دیگر به جزیره ایسلا نوبلار برمیگردند تا به باقی ماندن دایناسورها کمک کنند. این فلم را بایونا کارگردانی کرده و پس از موفقیت فلم نخست آن در سال ۲۰۱۵، تصمیم بر ساخت ادامه آن گرفته شد. فلم اصلی «ژوراسیک پارک» سال ۱۹۹۷ ساخته شده بود. این فلم ۲۲ جون اکران میشود.
«سیکاریو ۲: سولدادو»
مت گریور با بازی جاش برولین و آلخاندرو با بازی بنسیو دل تورو در قالب ماموری تحت پوشش بار دیگر در فلمی درباره مبارزه با مواد مخدر بازی کردهاند. ایزبلا مونر، جفری داناوان، مانوئل گارسیا-رولفو و متیو مودین نیز دیگر بازیگران این فلم هستند که ادامهای بر فلم ۲۰۱۵ «سیکاریو» به کارگردانی استفانو سولیما است. این فلم ۲۹ جون اکران میشود.
«مرد مورچهای و زنبورک»
قهرمان قد مورچه مارول بار دیگر در سال جدید برمیگردد. این بار او ماموریت جدیدی دارد و باید در برابر زنبورکی با بازی اوانجلین لیلی بایستد. پل راد بار دیگر نقش خودش یعنی مرد مورچهای را ایفا کرده و پیتون رید نیز بار دیگر بر صندلی کارگردانی این فلم نشسته است. مایکل داگلاس، میشل فایفر و لارنس فیشبورن دیگر بازیگران این فلم هستند که ۶ جولای اکران میشود.
«هتل ترانسیلوانیا ۳: تعطیلات تابستان»
آدام سندلر بار دیگر در نقش دراکولا در انیمیشن محصول سونی صداپیشگی کرده است. سلنا گومز، اندی سمبرگ و مالی شنون دیگر صداپیشگان این فلم هستند. این فلم که سومین ادامه بر فلم اصلی «هتل ترانسیلوانیا» است ۱۳ جولای اکران میشود.
«ماما میا! بار دیگر اینجا میرویم»
این فلم در ادامه «ماما میا» محصول ۲۰۰۸ کمپانی یونیورسال ساخته شده و ترانههای گروه آبا و سوفی شریدان با بازی آماندا سیفرید را در مرکز توجه قرار داده است. این فلم درباره تلاش این شخصیت برای یک مادر خوب بودن است. مریل استریپ نیز بار دیگر در نقش دونا حضور دارد و لیلی جیمز در این قسمت در نقش دونای جوان بازی کرده است. پیرس برازنان، کالین فرث و دومینیک کوپر دیگر بازیگران این فلم هستند که ۲۰ جولای اکران میشود.
«تعدیل کننده ۲»
دنزل واشنگتن بازیگر و آنتونی فوکوآ کارگردان بار دیگر با هم همکاری کردهاند تا قسمت دوم «تعدیل کننده» محصول ۲۰۱۴ را برای سونی بسازند. این فلم برمبنای یک برنامه تلویزیونی به همین نام ساخته شده بود. ملیسا لئو، کلویی گریس مورتز و بیل پولمن دیگر بازیگران این فلم هستند که ۳ آگست اکران میشود.
«هیولاهای شگفتانگیز: جنایتهای گریندلوالد»
پس از اکران فلمی بر مبنای فلمنامه جیکی رولینگ به کارگردانی دیوید ییتس که سال ۲۰۱۶ اکران شد، بار دیگر دنیای جادوگران روی پرده میرود. در این ادامه ادی ردمین بار دیگر در نقش نیوت اسکاماندر ظاهر شده و جود لاو در نقش آلبوس دامبلدور بازی کرده است. این فلم ۱۶ نوامبر در سینماها به نمایش درمیآید.
«رالف خرابکار ۲»
این فلم به کارگردانی ریچ مور و فیل جانستون، ۶ سال بعد از وقوع اتفاقهای فلم اول را تصویر میکند و داستان آن درباره ماجراهای رالف در فضای اینترنت است. جان سی ریلی بار دیگر در نقش رالف خرابکار صداپیشگی کرده است. این فلم ۲۱ نوامبر اکران میشود.
«مری پاپینز بازمیگردد»
امیلی بلانت در نقش پرستار جادویی در ادامه فلم اصلی «مری پاپینز» محصول ۱۹۶۴ و به جای جولی اندروز ظاهر شده است. این ادامه ۲۵ سال بعد از قسمت اول به وقوع میپیوندد و مری پاپینز به دیدن بچهها مایکل و جین میرود که حالا بزرگ شدهاند. مریل استریپ، لین مانوئل میراندا، کالین فرث، آنجلا لندزبری و امیلی مورتیمر دیگر بازیگران فلم هستند که ۲۵ دسمبر اکران میشود.