صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۲۱ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

«شون پن» هم نویسنده شد

«شون پن» هم نویسنده شد

نخستین رمان «شون پن» بازیگر برندۀ اسکار به زودی منتشر میشود.
«یو.س.ای. تودی» نوشت: بعد از اینکه «تام هنکس» هنرپیشه اسکاری هالیوود به دنیای نویسندهها پا گذاشت و اولین مجموعه داستانش را منتشر کرد، نوبت به «شون پن» دیگر بازیگر مطرح هالیوود رسیده که در سن ۵۷ سالگی اولین رمانش را به چاپ برساند. این رمان که «باب هانی که یک کارهایی انجام میدهد» نام گرفته، دربارۀ مردی است که از همسرش جدا شده، دچار سرخوردگی شده و در کالیفرنیا زندگی میکند. این کتاب ۲۷ ماه مارچ راهی پیشخان کتابفروشیها خواهد شد.
«پن» همچنین فاش کرده که سال گذشته یک کتاب صوتی را با نام مستعار «پاپی پاریا» منتشر کرده و این رمان براساس همان ایده شکل گرفته است.
این هنرمند دربارۀ ورود به حوزه نویسندگی میگوید: کمی بعد از اتمام ضبط کتاب صوتی «باب هانی» بود که احساس کردم ایده اولیه داستانی که میخواهم روایت کنم به ذهنم رسیده. بسط دادن آن ایده اوریجینال به یک رمان واقعی، چالش هیجانانگیزی بود.
«شون پن» بازیگر و کارگردان آمریکایی تاکنون پنجبار نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد شده است که دو بار در سالهای ۲۰۰۴ برای «رودخانه مرموز» و ۲۰۰۹ برای «میلک» موفق به کسب آن شد. او برای اولینبار در سال ۱۹۹۶ با فلم «راهرفتن مرد مرده» نامزد اسکار شد و در سال ۲۰۰۰ برای فلم «شیرین و پست» به کارگردانی «وودی آلن» این عنوان را تکرار کرد. پن در سال ۲۰۰۳ با فلم «من سام هستم» سومین نامزدی اسکار را نیز تجربه کرد. در سال ۲۰۰۴ پس از بازی در فلم «ترور ریچارد نیکسون» بود که آکادمی اسکار از او برای عضویت در هیئت امنا دعوت کرد.
«پن» در سال ۱۹۹۱، اولین تجربه کارگردانیاش را با فلم «دونده هندی» رقم زد. پس از آن، او سه فلم دیگر با نامهای «نگهبان مرزی» (۱۹۹۵)، «قول» (۲۰۰۱) و «بهسوی توحش» (۲۰۰۷) را ساخت که مورد استقبال منتقدان قرار گرفتند.