صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۵ اسد ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

تام هنکس نقش خالق یک روبات را ایفا می‌کند

تام هنکس نقش خالق یک روبات را ایفا می‌کند

در پروژهای به کارگردانی میگل ساپوچنیک کارگردان تلویزیونی برنده جایزه امی، تام هنکس نقش خالق یک روبات را ایفا میکند.
تام هنکس در فلم «Bios » نقشآفرینی خواهد کرد؛ پروژهای بسیار داغ که در حال حاضر دنبال یک استودیوی تهیه است و میگل ساپوچنیک کارگردان نامی سریال «بازی تاج و تخت» روی صندلی کارگردانی آن خواهد نشست.
داستان این فلم که به قلم کرگ لاک و ایوور پاول نوشته شده، حول محور روباتی میگردد که در سیاره زمین پس از یک رخداد پساآخرالزمانی زندگی میکند. این روبات در ابتدا به این منظور ساخته شده بود که بتواند از جان سگ محبوب در حال مرگ خالقش حفاظت کند، اما از همین طریق درباره عشق، دوستی و معنای زندگی انسانی چیزهایی یاد میگیرد.
تام هنکس نقش خالق این روبات را ایفا خواهد کرد. رابرت زمکیس و کوین میشر تهیهکنندگان این فلم خواهند بود.
ایده ساخت این فلم با این دستاندرکاران اوایل همین ماه در بازار استودیوها پخش شد و در حال حاضر انتظار میرود کمپانی امبلین انترتینمنت آن را خریداری کند. با این حال کمپانیهای لجندری انترتینمنت و برادران وارنر هم هنوز در رقابت هستند. وقتی یک استودیو این فلم را انتخاب کند، برنامه سازندگان آن این است که بتوانند مراحل فلمبرداری را در نخستین فصل سال ۲۰۱۸ آغاز کنند چون برنامه کاری هنکس آن موقع خالی میشود.
تام هنکس را میتوان در جدیدترین پروژهاش در فلم «پست» ساخته استیون اسپیلبرگ دید که در آن نقش سردبیر ارشد سابق روزنامه واشنگتن پست یعنی بن بردلی را ایفا میکند. این فلم در ماه دسمبری که در راه است روی پرده خواهد رفت و انتظار میرود یکی از رقبای جدی فصل جوایز باشد و هنکس هم شانس بالایی برای کسب جوایز مختلف داشته باشد. او اخیرا در فلم تریلر «حلقه» دیده شده بود. ساپوچنیک بیشتر از همه به خاطر کارش روی اپیزود نهم از فصل قبلی سریال «بازی تاج و تخت» شناخته میشود. او به خاطر کارگردانی این اپیزود برنده جایزه امی بهترین کارگردانی تلویزیون شد و منتقدان و هواداران هم یکصدا از این اپیزود تعریف کردهاند و حالا آن را به عنوان یکی از بهترین اپیزودهای ساختهشده در تاریخ تلویزیون میشناسند که صحنههای نبرد آن از فلمهای سینمایی هم بهتر بود.