صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۱۴ اسد ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

«کـینگزمـن 2» فاتح گیشه آخر هفته دنیا شد

 «کـینگزمـن 2» فاتح گیشه آخر هفته دنیا شد

اکشن کمدی «کینگزمن: محفل طلایی» با 48.7 میلیون دالر فروش آخر هفته که سهم عمده آن مرهون گیشه چین است، رکورد پرفروشترین فلم گیشه دنیا در سه روز گذشته را زد. ساخته جدید متیو وان که از پنج هفته پیش در سینماهای امریکای شمالی روی پرده رفته، تازه از جمعه گذشته در گیشه چین اکران شد و بیش از 40 میلیون دالر فروش کرد. این دنباله سینمایی با بازی کالین فرث، چنینگ تیتم، جولین مور و تارون اگرتن هم اکنون در 62 بازار بینالمللی روی پرده است و فروش خارجی آن از مرز 250 میلیون دالر عبور کرده است.
جالب آن که میزان فروش افتتاحیه این دنباله در گیشه چین در مقایسه با قسمت اول «کینگزمن» با 73 درصد افزایش همراه شده است. «محفل طلایی» بعد از پنج هفته اکران در سینماهای امریکای شمالی بیش از 95 میلیون دالر فروش کرده و کل فروش جهانی آن تا امروز به مرز 350 میلیون دالر نزدیک شده است.
فلم حادثهای «توفان جغرافیایی» با بازی جرارد باتلر هم بیش از 36 میلیون دالر در سینماهای خارج از امریکای شمالی فروش کرد و دومین فلم پرفروش گیشه دنیا در سه روز گذشته شد. سهم کوریای جنوبی در فروش محصول جدید برادران وارنر حدود 5.4 میلیون دالر برآورد شده است. گیشه روسیه و گیشه مکزیک هم به ترتیب با 4.9 و 3.6 میلیون دالر فروش افتتاحیه در این زمینه رکورددار شمرده میشوند.
کمدی ورزشی «به دلت بد راه نده» محصول سینمای چین موفق شد با نمایش در شش بازار بینالمللی بیش از 16 میلیون دالر درآمد کسب کند و عنوان سومین فلم پرفروش گیشه آخر هفته دنیا را از آن خود کند.
فلم علمی-تخیلی «بلید رانر 2049» ساخته دنی ویلنوو که پخش جهانی آن بر عهده استودیوی سونی است با نمایش در 65 بازار بینالمللی موفق به کسب 14.3 میلیون دالر درآمد شد. به این ترتیب، فروش خارجی دنباله فلم ریدلی اسکات تا امروز به بیش از 120 میلیون دالر رسیده است. این دنباله علمی-تخیلی بعد از 17 روز اکران در سینماهای امریکا نزدیک به 74 میلیون دالر فروش کرده است.
«بلید رانر 2» با بازی هریسون فورد و رایان گاسلینگ هنوز در گیشه چین اکران نشده و از چهار روز دیگر (27 اکتوبر) در سینماهای این کشور افتتاح میشود. بودجه ساخت جدیدترین ساخته ویلنوو فلمساز کانادایی برابر با 150 میلیون دالر اعلام شده است.
اقتباس سینمایی «آن» که رکورد پرفروشترین فلم ترسناک تاریخ را به نام خود ثبت کرده با نمایش در 60 بازار بینالمللی و کسب 12.8 میلیون دالر درآمد در رده پنجم جدول پرفروشهای گیشه دنیا قرار گرفت. در حال حاضر، در میان بازارهای خارج از امریکا، گیشه بریتانیا با کسب 42.2 میلیون دالر درآمد بیشترین سهم را در فروش جهانی «آن» داشته است.