صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۱۴ اسد ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

آخرین فلم «دنیل دی‌لوئیس» جنوری اکران می‌شود

 آخرین فلم «دنیل دی‌لوئیس» جنوری اکران می‌شود

آخرین فلم «دنیل دیلوئیس» بازیگر برنده سه جایزه اسکار پیش از بازنشستگی، جنوری به سینماها خواهد آمد.
به نقل از انترتینمنت ویکلی، با رونمایی از تریلر فلم «Phantom Thread » به کارگردانی «پ.ل توماس اندرسون» و با بازی «دنیل دیلوئیس»، این فلم خود را به عنوان یکی از رقبای جدی جوایز سینمایی اسکار ۲۰۱۸ معرفی کرد.
این آخرین نقشآفرینی «دنیل دیلوئیس» بازیگر صاحب سبک و مطرح سینمای جهان پیش از بازنشستگی است که در آن در نقش یک خیاط سرشناس به نام «رینولد وودویک» در دهه ۱۹۵۰ میلادی و پس از جنگ جهانی بازی کرده است.
«دنیل دیلوئیس»، بازیگر انگلیسی- ایرلندی متولد ۲۹ اپریل ۱۹۵۷ است که در کارنامه سینمایی خود آمار خیرهکننده ۱۳۹ جایزه سینمایی و ۶۷ نامزدی کسب جوایز از رویدادهای سینمایی به چشم میخورد، تنها بازیگر تاریخ سینماست که موفق به کسب سه جایزه اسکار نقش اصلی شده است.
«دنیل لوئیس» در سال ۱۹۹۰ و برای ایفای نقش در فلم «پای چپ من» اولین اسکار خود در بخش بهترین بازیگر نقش اصلی مرد را بدست آورد و در سال ۲۰۰۸ برای فلم «خون به پا خواهد شد» و برای سومین بار در سال ۲۰۱۳ برای نقشآفرینی درخشان در فلم «لینکلن» ساخته «استیون اسپیلبرگ» موفق به کسب اسکار بهترین بازیگر نقش اصلی مرد شد.
این بازیگر سرشناس و ۶۰ ساله دوبار نیز برای فلمهای «دار و دسته نیویورکیها» ساخته «مارتین اسکورسیزی» و «به نام پدر» از «جیم شرایدن» نامزد کسب جایزه اسکار نیز شده است.
او به عنوان یکی از گزیدهکارترین بازیگران صنعت فلمسازی شناخته میشود، به طوری که از سال ۱۹۹۸ تاکنون تنها در ۵ فلم به ایفای نقش پرداختهاست.
او از سبک متد اکتینگ در بازیگری پیروی میکند و به تحقیق درباره نقشهای خودش مشهور است و معمولاً در طول دورهٔ فلمبرداری به طور کامل در نقش خود باقی میماند.
دو جایزه بهترین بازیگری برای «لینکلن» و «خون به پا خواهد شد» و پنج نامزدی کارنامه سینمایی «دی لوئیس» در جوایز گلدن گلوب آمریکا است. وی همچنین چهار بار در جوایز بافتا موفق به کسب جایزه شده و سه بار نیز نامزد کسب این جایزه بوده است.
فلم «Phantom Thread » که اولین ساخته «پل توماس اندرسون» در سه سال اخیر است یکی از شانسهای بالقوه جوایز اسکار ۲۰۱۸ محسوب میشود و قرار است از تاریخ ۲۵ دسمبر اکران شود.