صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۱۴ اسد ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

چین پرفروش‌ترین فلمش را به آکادمی اسکار معرفی کرد

چین پرفروش‌ترین فلمش را به آکادمی اسکار معرفی کرد

چین فلم پرفروش «جنگجوی گرگ 2» را به عنوان نمایندهاش برای شرکت در رقابت بهترین فلم خارجی زبان اسکار 2018 به آکادمی علوم و هنرهای سینمایی معرفی کرد. این اکشن جنگی نه فقط پرفروشترین فلم گیشه چین شمرده میشود، بلکه به لحاظ تجاری موفقترین فلمی است که تا امروز برای شرکت در این رشته به آکادمی معرفی شده است.
این فلم پرفروش به نویسندگی و کارگردانی وو جینگ که همزمان بازی در نقش یکی از شخصیتهای اصلی داستان را هم بر عهده داشته از 27 جولای در سینماهای چین اکران شد و رکورد بیسابقهای را به ثبت رساند. فروش داخلی این اکشن جنگی تا امروز از مرز 851 میلیون دالر عبور کرده است.
به گزارش «هالیوود ریپورتر»، تاکنون تنها فروش یک فلم سینمایی در بازار داخلی یک کشور به رقمی بالاتر دست یافته است: فلم هفتم «جنگ ستارگان» به نام «نیرو بر میخیزد» ساخته جی. جی. آبرامز که اواخر سال 2015 روی پرده رفت و بیش از 936 میلیون دالر در گیشه امریکای شمالی فروش کرد.
در خلاصه داستان «جنگجوی گرگ 2» (Wolf Warrior II ) آمده است: یکی از ماموران زبده ارتش چین برای در پیش گرفتن یک زندگی آرام به منطقهای ساحلی نقل مکان میکند اما وقتی مزدوران خونخوار غربی حمله به غیرنظامیان را آغاز میکنند او ناچار میشود آرامش تازهیافتهاش را رها کند و به عنوان سرباز و پاسدار وطن دوباره عازم ماموریت جنگی شود. فرانک گریلو بازیگر فلم ابرقهرمانی «کاپیتان امریکا: جنگ داخلی» نقش شخصیت شرور این فلم را ایفا کرده، در حالیکه سلینا جید بازیگر امریکایی-هانگ کانگی در نقش قهرمان زن داستان ظاهر شده است.
برادران روسو (جو و آنتونی ر وسو) زوج کارگردان مورد اعتماد استودیوی مارول و سازندگان مجموعه سینمایی «کاپیتان امریکا» به عنوان مشاور در این فلم حضور داشتهاند.
چین تاکنون دو بار موفق به کسب نامزدی در رشته بهترین فلم خارجی زبان اسکار شده است، یکی برای فلم «جو دو» (1990) و دومی برای «قهرمان» (2002) هر دو از ساختههای ژانگ ییمو فلمساز سرشناس چینی.