صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۲۶ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

یک هفته بد برای هالیوود

یک هفته بد برای هالیوود

در حالي که هيچ يک از فلمهاي جديدي که اين آخر هفته در باکس آفيس آمريکا اکران شدند موفق نشدند تا بيش از 5 ميليون دالر به فروش برسانند، بايد گفت باکس آفيس آمريکا هفته بدي را تجربه کرد.
در آخر هفتهاي که باکس آفيس آمريکا پشت سر گذاشت «محافظ آدمکش» به راحتي «بپر!» و «تولد اژدها» را پشت سر گذاشت تا با فروشي 10 ميليون دالري بتواند همچنان در راس باکس آفيس قرار داشته باشد.
با اين حال اين هفته کمترين فروش سينماي آمريکا پس از حمله تروريستي 11 سپتمبر تجربه شد.
فقدان محصولي تاثيرگذار در حالي که تابستان در حال رسيدن به انتهاي خود است، موجب شد تا مجموع فروش سينماهاي آمريکا 65 ميليون دالر باشد. بدترين تجربه فروش برابر 59.4 ميليون دالر بود که در آخر هفته 21 تا 23 سپتمبر سال 2001 رقم خورد. اين رقم 45 درصد کمتر از همين بازه زماني در سال پيش است که «نفس نکش» با فروش 24.6 ميليون دالري اکران شد.
اين در حالي است که مجموع فروش تابستاني نيز همچنان در حال کاهش است و 14 درصد نسبت به سال 2016 کاهش داشته است.
در هر حال «محافظ آدمکش» يک فلم کمدي اکشن با بازي رايان رينولدز و ساموئل ال جکسون آخر هفته را با فروش 10 ميليون دالري از آن خود کرد ودر دومين هفته اکرانش در مجموع 39.6 ميليون دالر در بازار داخلي فروش کرد.
در ميان فلمهاي جديد فلم انيميشن «بپر!» از کمپاني واينشتاين عملکرد بهتري داشت و 5 ميليون دالر از نمايش در 2575 سالن سينما، کسب کرد و پس از فلم اول و فلم دوم يعني «آنابل: مخلوق» که 7.4 ميليون دالر فروخت و فروشش را به 77.9 ميليون دالر در باکس آفيس داخلي رساند، جاي گرفت.
اين انيميشن داستان يک دختر بچه يتيم 11 ساله با صداي ال فانينگ است که تصور ميکند رقصنده باله است. اين داستان در قرن نوزده پاريس ميگذرد که هنوز برج ايفل در حال ساخته شدن بود. 
«رودخانه باد» ساخته تيلور شريدان با داستاني درباره تحقيقات افبيآي در زمينه يک قتل، نيز با فروش 4.4 ميليون دالر در چهارمين هفته اکرانش در مجموع فروشش را به 9.8 ميليون دالر رساند و در مکان چهارم جاي گرفت.
«لوگان خوش شانس» نيز 4.4. ميليون دالر فروخت تا در دومين هفته اکرانش در بيش از 3 هزار سالن سينما در مجموع 15 ميليون دالر فروخته باشد. اين فلم ساخته استيون سودربرگ با بازي دنيل کريگ است.
درام جنگي «دانکرک» ساخته کريستوفر نولان نيز 4 ميليون دالر ديگر فروخت تا پس از 6 هفته 172.5 ميليون دالر در باکس آفيس آمريکا فروخته باشد.
در مکان هفتم فلم «اسپايدر من: بازگشت به خانه» جاي دارد  که در هشتمين هفته 2.7 ميليون دالر به فروشش افزوده و در مجموع 318.8 ميليون دالر کسب کرده است. اين فلم ابرقهرماني آمريکايي به کارگرداني جان واتس و نويسندگي جان فرانسيس دالي، جاناتان گلدستاين، جان واتس و کريستوفر فورد بر پايه شخصيت خيالي مرد عنکبوتي ساخته شده و تام هالند، مايکل کيتون، مريسا تومه، زنديا، لورا هريير، توني ريوولوري و رابرت داوني جونيور در آن بازي کردهاند. «تولد اژدها» ساخته جرج نولفي ديگر فلم جديد باکس آفيس 2.6 ميليون دالر در 1618 سالن سينما فروخت و هشتم شد. اين فلم داستاني تخيلي از رقابت بروس لي در زمان اوجش در برابر وونگ جکمن در نيمه دهه 1960 در سانفرانسيسکو است.
پشت سر اين فلم، فلم ديگر جديد اين آخر هفته يعني «ميودر در برابر مکگرگور» جاي دارد که 2.4 ميليون دالر فروش کرد. اين فلم اکراني محدود در 481 سالن سينما داشته است. با شمار محدود سالنهاي سينماي اين فلم بايد گفت دستاورد اين فلم از همه فلمهاي جدول بهتر بوده است. اين مبارزه که به عنوان «نبرد پول» شناخته ميشود درباره بزرگترين نبرد در تاريخ ورزش در زمينه بوکس حرفهاي است و نبرد دو چهره مهم را تصوير کرده است. «فلم اموجي» نيز در رده دهم واقع شد که در هفته پنجم نمايشش 2.4 ميليون دالر ديگر فروخت و فروشش را در داخل آمريکا در مجموع به 76.4 ميليون دالر رساند.