صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۲ میزان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

بی عشقی بهترین فلم جشنواره مونیخ شد

بی عشقی بهترین فلم جشنواره مونیخ شد

فلم «بيعشق» برگزيده جشنواره کن، جايزه بهترين فلم بينالمللي جشنواره مونيخ آلمان را به خانه برد.
به نقل از اسکرين، فلم «بيعشق» ساخته «آندري زوياگينتسف» از روسيه که در جشنواره کن امسال يکي از نامزدهاي نخل طلا بود و در نهايت جايزه هيئت داوران را کسب کرد در سيوپنجمين جشنواره بينالمللي فلم مونيخ آلمان عنوان بهترين فلم را از آن خود کرد. سال گذشته فلم «فروشنده» ساخته اصغر فرهادي موفق به کسب جايزه اول اين رويداد سينمايي شده بود.
فلم «بيعشق» در حالي جايزه 50 هزار يورويي بهترين فلم جشنواره مونيخ را کسب کرد که «زوياگيتسف» پيش از اين نيز در سال 2014 با فلم «لوياتان» موفق به کسب اين جايزه شده بود.
فلم «بيعشق»
در مراسم اختتاميه جشنواره مونيخ که يکشنبهشب در آلمان برگزار شد، جايزه 12 هزار يورويي «سينهويژن» ويژه بهترين فلمساز نوظهور نيز به «کارخانه پوچ» ساخته «پدرو پينهو» از پرتگال رسيد و جايزه بهترين فلم از نگاه مخاطبان اين رويداد سينمايي نيز به فلم «هنوز جوان» به کارگرداني «ديويد شيلشتر» اعطاء شد.
سيوپنجمين جشنواره بينالمللي فلم مونيخ با جذب 81500 مخاطب و با نمايش 180 فلم طي 10 روز برگزار شد و با برپايي برنامه بزرگداشت عباس کيارستمي با نمايش دو فلم «76 دقيقه و 15 ثانيه با عباس کيارستمي» ساخته سيفالله صمديان و «منو خونه ببر» همراه بود. همچنين فلمهاي سينمايي «جاودانگي» ساخته مهدي فرد قادري و «رفتن» ساخته نويد محمودي نيز در اين رويداد  سينمايي به روي پرده رفتند.