صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۲ میزان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

« دیو و دلبر » و « سرنوشت خشمگین » در صدر پرفروشترین فلم های 2017 سینمای جهان

 « دیو و دلبر » و « سرنوشت خشمگین »  در صدر پرفروشترین فلم های 2017 سینمای جهان

فلم هاي ديو و دلبر و سرنوشت خشمگين با بيشترين فروش در سينماي جهان بالاترين رتبه فروش را کسب کردند .
با گذشت تقريبا 6 ماه از سال 2017، فلمهاي بسياري در سينماي هاليوود و جهان به اکران درآمدند. در اين خبر به 5 فلم پرفروش نيمسال اول سال 2017 در سطح جهان ميپردازيم .
فلم «زن شگفت انگيز» به کارگرداني پتي جنکينس با بودجه 149 ميليون دالري توانسته است بعد از گذشت 3 هفته از اکران، فروش 573 ميليون دالري در سطح جهان به دست آورد تا در رتبه پنجم از پرفروش ترين فلمهاي نيمسال اول سال 2017 قرار بگيرد .
رتبه چهارم به فلم «لوگان» ، محصول استوديو مارول و به کارگرداني جيمز منگولد اختصاص دارد . اين فلم با بودجه 97 ميليون دالري و در تاريخ 3 مارچ به روي پرده سينماهاي جهان رفت و تاکنون توانسته است فروشي بالغ بر 617 ميليون دالر کسب کند .
فلم «دزدان دريايي کارائيب : مردان مرده قصه نميگويند» با ايفاي نقش جاني دپ و کارگرداني اسپن سندبرگ و يواخيم رانينگ در رتبه سوم اين ليست قرار دارد . اين فلم که شماره پنجم از مجموعه فلمهاي دزدان دريايي کارائيب است با گذشت مدت 1 ماه از اکران، توانست با بودجه 230 ميليون دالري، فروشي بالغ بر 651 ميليون دالر داشته باشد.
فلم «سرنوشت خشمگين» به کارگرداني گَري گرِي با بودجه بسيار بالاي 250 ميليون دالري به فروش 1 ميليارد و 237 ميليون دالري دست يافت و در رتبه دوم از پرفروش ترين فلم هاي نيمسال اول سال 2017 قرار گرفت .
و اما عنوان پرفروش ترين فلم سال 2017 تا کنون به فلم «ديو و دلبر» اختصاص دارد. اين فلم توسط بيل کاندن کارگرداني شد و با بودجه 160 ميليون دالري روانه سينماها شد و بعد از گذشت بيش از 3 ماه از اکران، فروش فوقالعاده 1 ميليارد و 252 ميليون دالر در سطح جهان بدست آورد . اما واتسون ، بازيگر مجموعه فلم هاي هري پاتر ، در اين فلم ايفاي نقش ميکند و اين فلم علاوه بر پرفروش ترين فلم 2017 ، دهمين فلم پرفروش تاريخ سينماي جهان نيز محسوب ميشود .