صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۲ میزان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

کارگردان «پسرانگی» جشنواره فلم نیویورک را افتتاح می‌کند

کارگردان «پسرانگی» جشنواره فلم نیویورک را افتتاح می‌کند

«آخرين پرچم افراشته» جديدترين ساخته «ريچارد لينکليتر» آغازگر پنجاهوپنجمين جشنواره بينالمللي فلم نيويورک خواهد بود.
به نقل از ورايتي، فلم «آخرين پرچم برافراشته» را ميتوان به نوعي دنباله فلم «آخرين ماموريت» محصول 1973 به کارگرداني «هال اشبي» دانست که دومين نامزدي اسکار را براي «جک نيکلسون» به همراه داشت و داستان آن درباره گروهي از افسران نيروي دريايي بود. در فلم جديد «آخرين پرچم برافراشته» که با تيم بازيگري کاملا متفاوتي ساخته شده است «استيو کرول» در نقش يک کهنهسرباز به نام «داک» بازي ميکند که تنها فرزندش در اولين روزهاي تهاجم به عراق کشته شده است و «برايان کارنستون» نيز در نقش شخصيتي به نام «سال» بازي ميکند که در سال 1973 «جک نيکلسون» ايفاگر آن بود.
«لاورنس فيشبورن» در نقش «مولر» ضلع ديگر اين دوستي سه نفره است که با هم يک سفر جادهاي را در نزديکي سواحل شرقي آمريکا آغاز ميکنند.
اين فلم اولين نمايش جهاني خود را روز سهشنبه 28 سپتمبر در افتتاحيه جشنواره فلم نيويورک تجربه خواهد کرد؛ از تاريخ 17 نوامبر 2017 نيز اکران خود را توسط کمپاني آمازون در آمريکا آغاز ميکند. پيش از اين فلمهاي موفقي چون «دختر گمشده»، «زندگي پي»، «شبکه اجتماعي» و «قدم زدن» در افتتاحيه جشنواره نيويورک به روي پرده رفتهاند و سال گذشته نيز فلم «سيزدهمين» ساخته «آوا دو ورناي» در افتتاحيه به نمايش گذاشته شد که در ادامه نامزد نهايي اسکار بهترين مستند شد.
جشنواره فلم نيويورک همچون جشنوارههاي تلوريد و تورنتو يکي از کليديترين سکوهاي پرتاب براي جوايز اسکار است و فلم «آخرين پرچم افراشته» ميتواند با نمايش در جشنواره نيويورک در قلب فصل جوايز سينمايي قرار خواهد گرفت.
«ريچارد لينکليتر» کارگردان و فلمنامهنويس آمريکايي که ساخت فلمهايي چون «نوار»، «پيش از طلوع»، «پيش از غروب» و «ملت حاضري خور» را در کارنامه سينمايي دارد، در سال 2015 فلم تحسين شده «پسرانگي» را به سينما آورد که جايزه بهترين کارگرداني جشنواره برلين را از ان خود کرد و در ادامه در شش شاخه نامزد جايزه اسکار شد اما آن سال مغلوب درخشش فلم «بردمن» شد و تنها به کسب جايزه اسکار بهترين بازيگر زن (پاتريشيا آرکت) اکتفا کرد.
پنجاه وپنجمين جشنواره بينالمللي فلم نيويورک از تاريخ 28 سپتمبر تا 15 اکتبر برگزار ميشود.