صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۲ میزان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

«مایکل مورپرگو» باز هم برنده جایزه کتاب کودکان شد

«مایکل مورپرگو» باز هم برنده جایزه کتاب کودکان شد

«مايکل مورپرگو» نويسنده مطرح انگليسي براي چهارمينبار جايزه کتاب کودکان کشورش را از آن خود کرد.
«بيبيسي» نوشت: «مايکل مورپرگو» نويسنده کتابهايي چون «اسب جنگي» براي چهارمينبار به عنوان برنده جايزه کتاب کودکان انگلستان معرفي شد و به جمع نويسندگاني چون «جي.کي. رولينگ» و «پاتريک نس» پيوست.
رمان برنده جايزه او «عقابي در برف» نام دارد که توسط خود «مورپرگو» تصويرگري شده است. اين رمان براساس داستان واقعي نوشته شده و ماجراي مردي را روايت ميکند که ممکن بود جلو جنگ جهاني دوم را بگيرد.
«مورپرگو» پيشتر در سالهاي 2002، 2004 و 2011 موفق به کسب اين جايزه شده بود. برندگان اين جايزه سالانه توسط کودکان انتخاب ميشوند. نويسنده «عقابي در برف» از ميان برندگان سه رده سني، به عنوان برنده نهايي جايزه کتاب کودکان برگزيده شده است. «سارا کروسان» جايزه بخش نوجوانان و «کِس» و «کلر گري» جايزده ادبيات خردسال را به دست آورده بودند.
پيش از «مورپرگو» نويسندگان موفقي در حوزه ادبيات کودک و نوجوان از جمله «جي.کي. رولينگ»، «پاتريک نس»، «مالوري بلکمن» و «آنتوني هوروويتس» موفق به کسب اين جايزه ادبي شدهاند.
«مايکل مورپرگو» شاعر و نويسنده سرشناس ادبيات کودک و نوجوان است که رمان «اسب جنگي» او توسط «استيون اسپيلبرگ» به فلم سينمايي موفقي تبديل شده و مورد اقتباس نمايشي هم قرار گرفته است. «مورپرگو» که تاکنون چهار بار نامزد نهايي دريافت مدال «کارنگي» شده، اغلب براي «روايت جادويي» داستانهايش مورد ستايش قرار ميگيرد.