صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۲ میزان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

سریال جنجالی درباره زنان داعشی

سریال جنجالی درباره زنان داعشی

شبکه تلويزيوني1 MBC يکي از مهمترين رسانه هاي دنياي عرب در ماه مبارک رمضان سال جاري سريالي در 30 بخش درباره داعش و نقش زنان در گسترش اين  گروهک تروريستي پخش ميکند.
به گزارش فراديد، اين سريال تلويزيوني که در ماه رمضان پخش ميشود به مسائل مختلفي پيرامون گروهک تروريستي داعش با محوريت با محوريت پيدايش و نقش زنان در گسترش آن ميپردازد. در قسمتي ديگر از اين سريال شبه نظاميان داعش را نشان مي دهد که چگونه کودکان را براي آموزش نظامي و اعزام آنها را براي انجام عمليات بکار ميگيرند.
شمار زيادي از هنرمندان کشورهاي مختلف عربي در اين سريال تلويزيوني 30 قسمتي که فجايع و جنايات گروه تروريستي داعش را به نمايش ميگذارد، نقش بازي ميکنند.
قسمتي از اين سريال يکي از روزنامه نگاران را نشان مي دهد که نامزد مسيحي او پس از اينکه دين خود را تغيير مي دهد به عامل انتحاري براي منفجر کردن يکي از کليساها تبديل ميشود.
سمر علام، هنر پيشهاي که نقش دختر مسيحي انتحاري را بازي کرده است در تماس با روزنامه آمريکايي نيويورک تايمز، گفته است «هنگامي که اين نقش را بازي مي کردم، بسيار افسرده شدم اما با اين حال اميدوارم که اين سريال بتواند پيام خود مثبت خود را به گونهاي متفاوت به بينندگان برساند».
اين هنرپيشه زن عرب گفت:»داعش خطري براي همه انسانيت است و اين سريال اين فرصت را به من داد تا نفرت خود را از چنين گروه تروريستي بيان کنم و اعمال او را محکوم کنيم «.
سريال در اغلب صحنهها جنايات داعش از جمله بمب گذاريها، حملات انتحاري و مثله شدن اجساد قربانيان اين انفجارها را برملا ميکند. در بخش ديگري از اين سريال به وضعيت کساني که مجبور شدند با داعش باقي بمانند پرداخته شده است،
با اين همه اما پخش اين سريال اعتراض کاربران عرب را برانگيخته است زيرا آنها معتقداند در اين مجموعه در مورد شخصيت زنها سياهنمايي شده و آنها را نسبت به مسائل ديني بي توجه وبه مسائل و کناه هاي دنيوي علاقمند نشان داده اند.
به همبن دليل کاربران شبکه هاي اجتماعي هشتگي با عنوان #غرابيب_سود تشکيل داده اند و با اعتراض خود تقاضاي لغو پخش اين مجموعه را دارند زيرا بر اين باورند که تمامي وقايع در اين سريال مبتذل تحريف شده، ضمن اينکه به صورت کاملا غير مسقيم با تاثيرات رواني منفي سعي در تشويق بينندگان و سوق دادن آنها به سمت بي غيرتي، نداشتن شرافت، بي ديني، بي عفتي و ابتذال دارد.
تعدادي از کاربران نيز بر اين عقيده اند که سريال کلاغ هاي سياه با تمرکز روي مساله جهاد نکاح مي خواهد تصوير زنان را در اذهان عمومي خراب کند، ساير کساني هم که اطلاعاتي درباره اين سريال داشتند اعلام کردند که دين اسلام بسيار محترم تر و پاک تر از اينهاست که عوامل اين مجموعه بتوانند آن را خدشه دار کنند و اين چيزي که آنها به تصوير کشيده اند به هيچ عنوان اسلام واقعي نيست، آنها مشتي دشمن دست نشانده هستند که با اهداف شوم قصد سياه کردن چهره اين دين مقدس را دارند.