صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۷ عقرب ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

یکه‌تازی «نگهبانان کهکشان» در گیشه جهانی و آمریکا

یکه‌تازی «نگهبانان کهکشان» در گیشه جهانی و آمریکا

قسمت دوم فلم ابرقهرماني «نگهبانان کهکشان» مجموع فروش جهاني خود را از 425 ميليون دالر عبور داد.
به نقل از اسکرين، «نگهبانان کهکشان 2» با ادمه اکران خود در 55 بازار خارجي بيش از 128 ميليون دالر ديگر فروخت و مجموع فروش خارجي خود را به رقم 268 ميليون دالر افزايش داد.
جديدترين محصول استوديو مارول کمپاني ديزني در هفته آغازين نمايش در چين 48 ميليون دالر فروخت که با رشد 75 درصدي نسبت به فروش آغازين قسمت اول اين فلم در سينماهاي اين کشور همراه بود و پس از آن سينماهاي بريتانيا با 35.7 ميليون دالر، آلمان با 18.4 ميليون دالر، استراليا با 17.2 ميليون دالر، فرانسه با 16.1 ميليون دالر، مکزيک با 14.8 ميليون دالر و برازيل با 14.4 ميليون دالر، بهترين عملکرد را در ميان بازارهاي بينالمللي اين فلم در آخر هفته ميلادي گذشته داشتند.
کشورهاي کورياي جنوبي، روسيه، ايتاليا، اسپانيا، اندونزيا و فيليپين نيز ديگر بازارهاي موفق فلم «نگهبانان کهکشان 2» در گيشه بينالملل بودند.
قسمت دوم «نگهبانان کهکشان»  که کارگرداني آن را چون قسمت اول «جيمز گان» بر عهده دارد و در آن «کريس پرت»، «زو سالدانا»، «ديو باتيستا»، «وين ديزل» و «بردلي کوپر» ايفاي نقش کردهاند در اولين هفت اکران در سينماهاي آمريکا نيز با فروش 145 ميليون دالري صدرنشين جدول هفتگي پرفروشترينهاي گيشه آمريکاي شمالي شد تا بدين ترتيب اين فلم با احتنساب فروش بينالمللي 268.8 ميليون دالري، فروش جهاني بالغ بر 425 ميليون دالر را رقم زده باشد.
فلم «ديو و دلبر» ديگر محصول کمپاني ديزني نيز با رساندن مجموع فروش خود به 1.18 ميليارد دالر و عبور از رکورد فروش «کاپيتان آمريکا: جنگ داخلي» و «مينيونها»، به رتبه يازدهم پرفروشترين فلمهاي تاريخ سينما رسيد.
«سرنوشت خشمگين» قسمت هشتم از فلم اکشن و هيجاني «سريع و خشن» با فروش 30 ميليون دالر در 66 کشور جهان، فروش گيشه بينالملل خود را از 950 ميليون دالر عبور داد و با احتساب فروش 207 ميليون دالر در سينماهاي آمريکا، تاکنون فروش جهاني بالغ بر 1.15 ميليارد دالر براي اين فلم به ثبت رسيده است.