صاحب امتیاز: داکتر حسین یاسا

مدیر مسوول: محمد رضا هویدا

پنجشنبه ۱۰ حمل ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

غرش مهیب کونگ بر پرده سینما جزیره گمشده سلطان گیشه هالیوود

غرش مهیب کونگ بر پرده سینما جزیره گمشده سلطان گیشه هالیوود

جدول فروش هفتگی سینمای هالیوود (باکس آفیس) با غرش کینگ کونگ در فروش روبرو بود. این استقبال تاحدی بود که فیلم تازه اکران شده لوگان را از صدر به زیر کشید .
بر اساس این جدول فیلم سینمایی کونگ (جزیره جمجمه) توانست در نخستین هفته از فروش خود مبلغی معادل 60 میلیون دالر را به ثبت برساند .
کونگ
فیلم سینمایی کینگ کونگ (جزیره جمجمه) به کارگردانی "درک کانلی اولین هفته از فروش خود را با فروشی استثنایی آغاز کرد. این فیلم این هفته 61 میلیون دالر را نصیب خود کرده و در رتبه اول باکس آفیس ایستاد .
جزیره جمجمه فیلمی حماسی ماجراجویی است که "جوردن وی روبرت" بر اساس فیلمنامه ای نوشته "درک کانالی"  آن را کارگردانی کرده‌است .
تام هیدلستون، بری لارسن، ساموئل ال جکسون و جان رایلی از جمله بازیگرانی هستند که در این فیلم به ایفای نقش می پردازند .
داستان فیلم در مورد گروهی از اکتشاف‌گران است که سفری ماجراجویانه را به جزیره‌ای گرمسیری، اسرارآمیز و پر رمز و راز آغاز می‌کنند .
لوگان
فیلم سینمایی لوگان به کارگردانی "جیمز منگولد" و بازی بازیگرانی همچون "هیو جکمن"، "پاتریک استورات"، "بویلد هولدبروک" و "الیزلبت رودریگز" دومین هفته از اکران خود را با فروشی معادل 38.1 میلیون دالر پشت سر گذاشت .
با توجه به استقبال گسترده در هفته نخست انتظار می رفت تا این فیلم باز هم بتواند به صدرنشینی کند اما فیلم کونگ معادلات را بر هم ریخته و افت فروش 50 میلیون دالری را برای لوگان به همراه داشت .
لوگان نسخه تازه ای از بخش مستقل از مجموعه مردان ایکس است که نسخه دوم فیلم "ولوورین" محسوب می شود و "لوگان" یا همان "ولوورین" با بازی هیو جکمن نقش اصلی آن را بر عهده دارد .
"جیمز منگولد" کارگردان این فیلم قصد دارد، شخصیت "لورا" در این فیلم را محوریت فیلم بعدی اش قرار دهد. او معتقد است که این شخصیت 17 ساله می تواند هواداران زیادی داشته باشد .
برو بیرون
فیلم سینمایی "برو بیرون" به کارگردانی جوردن پیل در سومین هفته از اکران خود با فروشی معادل 20.7 میلیون دالر در جایگاه دوم بایستد .
این فیلم در ژانر وحشت و ترس٬ داستان جوان سیاه پوستی است چه با یک دختر سفید پوست ازدواج می کند. زمانی که این جوان سیاه پوست آفریقایی تصمیم می گیرد به ملاقات خانواده سفیدپوست نامزدش برود، اتفاقات عجیبی رخ می دهد .
جوردن پیل نویسندگی و کارگردانی فیلم را بر عهده داشته و بازیگرانی همچون دانیل کالوبا٬ کاترین کینر و بردلی وایتفورد در آن به ایفای نقش می‌کنند پردازند .
پیل کارگردان این اثر پیش از این همه به خلق آثاری در ژانر وحشت پرداخته و همواره آثارش در فروش با موفقیت روبرو بوده است. آثاری همچون «پیچ تند»٬ «روزنه» و «گمشده در جنگل» از نمونه فیلم های پیل است .
کلبه  
فیلم سینمایی "کلبه" به کارگردانی "استورات هازلدین" از جمله فیلم هایی بود که اولین هفته از اکران خود را پشت سر گذاشت و در دومین هفته با فروش 10 میلیون دالری رتبه سوم را به دست آورد .
این فیلم داستان یک مهندس پزشک و یک فضانورد در حین انجام ماموریت در شاتل فضایی دچار سانحه می شوند و اکنون باید برای زنده ماندن و حل مشکلات تلاش کنند اما ...
متن فیلمنامه این اثر را آندره لانهام و جان فوسکو بر اساس داستانی واقعی از سانحه شاتل فضایی امریکا نوشته اند و "استورات هازلدین" کارگردان جوان هالیوود آن را کار کرده است .
سام ورتینگتون، اکتاویا اسپنسر و رادا میچل بازیگران اصلی هستند که در این فیلم به ایفای نقش می پردازند .
لِگو بتمن
"لگو بتمن" به کارگردانی "کریس مک کی" پنجمین هفته از اکران خود را با افتی چشمگیر در فروش همراه بود. این فیلم طی هفته گذشته 5.6 میلیون دالر فروخت تا به رتبه دوم سقوط کند .
انیمیشن "لگو بتمن" با صداپیشگی ویل آرنت (Will Arnett) سال آینده به کانون توجه باز خواهد گشت. این انیمیشن که در توصیف‌اش گفته شده «90 دقیقه ایستراگ» است، قرار شده به تمامی نسخه های شوالیه تاریکی، ادای دین بزرگی داشته باشد .
رالف فینیس در نقش "آلفرد پنی ورٍث"، روزاریو داوسون در نقش "بت گرل"، مایکل سرا در نقش "رابین"، زک گالیفیاناکیس در نقش "جوکر" و ماریا کری در نقش شهردار شهر "گاتم" در این فیلم صداپیشگی ها را بر عهده خواهند داشت .
ویل آرنت و مایکل سرا که قبلا در سریالی با یکدیگر همکاری داشته‌اند، انتظار می‌رود بتوانند رابطه بین بروس و دیک گریسون را به خوبی از کار دربیاورند. خوب در آمدن رابطه این دو شخصیت، می‌تواند یکی از عناصر اساسی در کیفیت کلی فیلم قلمداد شود .
فیلم های "پیش از آنکه بمیرم" با 3 میلیون دالر "چهره های گمنام" با 2.8 میلیون دالر،"جان ویک 2" با 2.7 میلیون دالر، "لالا لند" با 1.8 میلیون دالر، "پنجاه طیف تاریکتر" با 1.7 میلیون دالر و "شیر" با 3.8 میلیون دالر در رتبه های پنجم تا دهم جدول فروش سینمای هالیوود قرار گرفته اند .