صاحب امتیاز: داکتر حسین یاسا

مدیر مسوول: محمد رضا هویدا

سه شنبه ۸ حمل ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

هفته مد نیویورک در تسخیر مبتلایان و شفایافتگان سرطان پستان

هفته مد نیویورک در تسخیر مبتلایان  و شفایافتگان سرطان پستان

هفته مد نيويورک، امسال به مبتلايان و شفايافتگان از سرطان پستان اختصاص يافته بود و مدلهايي که در اين نمايش منحصر به فرد شرکت کرده بودند، سينه‌‌بندهاي بسيار متفاوت و متنوعي را روي صحنه بردند.
عوايد اين نمايش به يک موسسه خيريه که براي مبتلايان به سرطان پستان فعاليت ميکند اختصاص يافت.
يکي از بانيان نمايش امسال دانا دونوفري بود، طراح آمريکايي بود که در سال 2010 در 27 سالگي فهميد به سرطان پستان مبتلا شده و پس از درمان متوجه شد سينهبند مناسب و اندازه براي زناني مثل او در دسترس نيست.
او سال گذشته سوتينهاي طراحي خود را براي زناني که از سرطان پستان جان به در بردهاند با عنوان تجاري AnaOno Intimates راهاندازي کرد؛ نامي که از ترکيب بخشي از اسم و فاميل خودش تشکيل شده بود.
مجري اين نماش ميرا سوروينو هنرپيشه سينما بود که در سال 1995 به دليل بازي در آفروديت توانا ساخته وودي آلن- برنده اسکار شده بود.
مانکنهاي اين نمايش، با اندامها و سينههاي متفاوت و داستانهايي متفاوتتر، با افتخار آثار جراحي پستان را بر بدنشان به نمايش گذاشتند.
به گفته خانم دونوفري نيمي از مانکنهايي که در اين نمايش حضور داشتند مبتلا به سرطان پستان پيشرفته بودند يا سرطان به ديگر اعضاي بدنشان سرايت کرده بود.
پيج مور مانکن 24 سالهاي که در اين نمايش شرکت داشت گفت: «احساس کردم سکسي هستم، احساس کردم زيبا هستم و به خودم افتخار ميکردم.»
خانم مور پنج هفته پيش هر دو پستانش را با جراحي برداشته بود چون بررسي ژنتيکي نشان داده بود او بسيار مستعد ابتلا به سرطان پستان است.
او گفت: «انگار جاي عمل جراحي سکسي و عالي شده بود، من اينجا هستم، زندهام و حس خوبي دارم و اين از هر چيزي مهمتر است.»
تحقيقات نشان ميدهد در آمريکا از هر هشت زن يک نفر به سرطان پستان مبتلا ميشود.
خانم دونوفري به رويترز گفت: «براي اين مانکنها اين لحظه مهمي بود که بتوانند چنين تجربهاي داشته باشند چرا که سرطان پستان بدن اين زنان را تصرف کرده است.»
«من اعتماد به نفس و عزت نفسم را به تدريج بازسازي کردم، اول با خالکوبي، بعد با گفتگو با زنان ديگر درباره زندگي پس از برداشتن پستان و سپس با طراحي سوتينهاي خودم. نميدانم چرا اصلا به اين موضوع در دفترچههاي راهنماي سرطان پستان که بيماران ميدهند اشارهاي نشده بود.»
و شايد حرف آخر را کايرو آگوستينو زده باشد، معلم و وبلاگنويسي که در نيوجرسي زندگي مي کند و به عنوان مدل در نمايش شرکت داشت: «چه پستان و نوک پستان داشته باشم چه نداشته باشم، من زنم.» (بي بي سي)