صاحب امتیاز: داکتر حسین یاسا

مدیر مسوول: محمد رضا هویدا

پنجشنبه ۳ حمل ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

معرفی منتخب انجمن منتقدان فلم آنلاین

 معرفی منتخب انجمن منتقدان فلم آنلاین

انجمن منتقدان فلم آنلاين فلم «خدمتکار» از کورياي جنوبي را به عنوان فلم منتخب خارجي زبان خود برگزيد.
جوايز سالانه انجمن منتقدان فلم آنلاين روز سوم جنوري عصر برندگان 2016 خود را شناخت و در بخش بهترين فلم خارجي، فلم «خدمتکار» ساخته پارک چان-ووک از کورياي جنوبي موفق شد به عنوان برنده اين بخش، رقباي خود شامل «فروشنده» ساخته اصغر فرهادي از ايران، «او» ساخته پل ورهوفن از فرانسه، «توني اردمان» ساخته مارن آده از آلمان و فلم «نرودا» به کارگرداني پابلو لارين از چيلي را پشت سر بگذارد.
بيستمين دوره جوايز سالانه انجمن منتقدان فلم آنلاين که از سوي نويسندگان سايتهاي معتبر سينمايي اهدا ميشود، در بخش بهترين فلم سال «مهتاب» را برگزيد و کارگردان اين فلم بري جنکينز را نيز به عنوان بهترين کارگردان انتخاب کرد. 
اين در حالي بود که در اين فهرست «لالا لند» و «مهتاب» هر يک نامز کسب 7 جايزه شده بودند که بهترين فلم و بهترين کارگرداني از جمله آنها بود.
«کوبو و دو رشته سيم» موفق شد تا عنوان بهترين فلم انيميشن بلند را به دست بياورد.
کيسي افلک براي بازي در «منچستر کنار دريا» بهترين بازيگر مرد نقش اول و ناتالي پورتمن براي بازي در «جکي» بهترين بازيگر زن نقش اول شدند. جوايز نقش مکمل نيز به نائومي هريس براي «مهتاب» و ماهرشالا علي براي «مهتاب» رسيد.
جايزه بهترين فلمنامه اوريجينال به «اگر از آسمان سنگ ببارد» نوشته تيلور شريدان رسيد و بهترين فلمنامه اقتباسي نيز به «ورود» نوشته اريک هايسرر و ند چيانگ تعلق گرفت.
«لالا لند» تنها دو جايزه بهترين تدوين و بهترين فلمبرداري را به خانه برد.
«او.جي: ساخت آمريکا» نيز جايزه بهترين مستند را از آن خود کرد سال پيش «مکس ديوانه: جاده خشم» ساخته جرج ميلر به عنوان بهترين فلم سال از سوي اين انجمن انتخاب شده بود. جامعه منتقدان فلم آنلاين که از سال 1997 تشکيل شده به عنوان يکي از چند سازمان معتبر منتقدان بينالمللي فلم شناخته ميشود و بازتاب دهنده آراي بيش از 300 منتقد سينمايي است. امسال بيش از 150 فلم در فهرست بهترين فلمهاي سال اين جوايز جاي داشتند و فلمهاي خارجي از ميان بيش از 100 فلم از گوشه و کنار جهان انتخاب شدند.