صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۲۴ حمل ۱۴۰۰

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

موج سوم کرونا در اروپا؛ مقررات سفر به ایتالیا و آلمان سختگیرانه‌تر شد

موج سوم کرونا در اروپا؛   مقررات سفر به ایتالیا و آلمان سختگیرانه‌تر شد

ایتالیا و آلمان به دلیل موج تازه شیوع کرونا، مقررات سختگیرانهتری برای تردد مرزی با دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا وضع میکنند.
بنا بر اعلام منابع وزارت صحت ایتالیا در روز سه شنبه ۳۰ مارچ قرار است از این پس تمامی مسافران ورودی به این کشور از مبدأ دیگر کشورهای اتحادیه اروپا، پس از ورود به مدت ۵ روز قرنطینه شوند.
این دسته از مسافران باید قبل از خروج از کشور مبدأ و نیز پس از پایان دوره قرنطینه در ایتالیا آزمایش کرونا بدهند. ایتالیا پیش از این، محدودیت مشابهی را برای مسافران کشورهای خارج از اتحادیه اروپا در نظر گرفته بود.
کنترل مرزی در آلمان
در همین حال، آلمان نیز روز سه شنبه اعلام کرد که کنترل مرزهای زمینی با کشورهای همسایه خود را برای ۸ تا ۱۴ روز آینده تشدید میکند.
هورشت زیهوفر، وزیر کشور آلمان در این زمینه گفت:
«فرقی نمیکند فرد مسافر اهل کجا باشد، لهستان، فرانسه یا دانمارک، همه باید انتظار کنترل را داشته باشند.»
محدودیتهای جدید مسافرتی در حالی اعلام شده که اروپا به شدت درگیر موج سوم ویروس کروناست و افزایش موارد ابتلا به نوع جهشیافته آن، یعنی ویروس بریتانیایی که بسیار مسریتر است، نگرانیها از گستردگی فاجعه را بالا برده است.
سازمان جهانی صحت تنها طی ۷ روز گذشته یک میلیون و ۶۴۸ هزار و ۳۴۶ مورد ابتلا به ویروس کرونا و ۲۳ هزار و ۸۲۰ مورد مرگ و میر ناشی از کووید۱۹ در اروپا گزارش کرده است.
افزایش انواع جهشیافته ویروس کرونا در اروپا طی ماههای اخیر، رفت و آمد آزاد میان کشورهای عضو منطقه شنگن را به شدت تحت تأثیر قرار داده به طوری که چندین کشور عضو این منطقه در صدد برگرداندن کنترلهای مرزی و محدودیتهای تردد برآمدهاند.