صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۹ حوت ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

لاوروف: سوریه نباید به میدان جنگ ایران و اسرائیل تبدیل شود

لاوروف: سوریه نباید به میدان جنگ ایران و اسرائیل تبدیل شود

به گفته وزیر امور خارجه روسیه این کشور اجازه نخواهد داد از خاک سوریه برای تهدید امنیت اسرائیل استفاده شود. سرگئی لاوروف تاکید کرده که روسیه میتواند هر تهدیدی علیه اسرائیل در خاک سوریه را مستقلا خنثی کند.
سرگئی لاورف، وزیر امور خارجه روسیه در یک کنفرانس مطبوعاتی در روز دوشنبه ۱۸ جنوری در ارتباط با نقش اسرائیل در سوریه و حملات نیروی هوایی اسرائیل به مواضع نیروهای متحد ایران در سوریه موضعگیری کرد.
به گزارش سایت اسپوتنیک لاوروف از دولت اسرائیل درخواست کرده است که پیش از اقدام به مقابله با تهدیدهای امنیتی، این تهدیدها را به اطلاع روسیه برساند.
لاوروف درباره رویکرد اسرائیل در سوریه از جمله گفت: « اسرائیل هرگاه شما دلایلی درباره این موضوع دارید که کشورتان از سوی خاک سوریه مورد تهدید قرار گرفته است، کافی است این را سریعا به اطلاع ما برسانید و ما همه اقدامات لازم برای خنثی کردن این تهدید را به کار خواهیم بست.»
اشاره لاوروف به حملات اخیر هوایی اسرائیل به مواضع نیروهای مورد پشتیبانی جمهوری اسلامی در سوریه است. به عنوان نمونه، نیروی هوایی اسرائیل روز سهشنبه هفته گذشته (۱۲ جنوری) به مواضع نیروهای متحد ایران در ابوکمال و دیر الزور حمله کرده بود.
در همین رابطه، روزنامه "جروزالم پست" در گزارش نوشت که نیروهای اسرائیلی پیش از انجام هر حملهای درباره اقدامات نظامی خود در سوریه به مقامات روسیه اطلاعرسانی میکنند.
لاوروف در مصاحبه مطبوعاتی خود تاکید کرده است که روسیه مایل نیست، خاک سوریه برای اقدامات نظامی علیه اسرائیل مورد استفاده قرار گیرد. وزیر امور خارجه روسیه در عین حال تاکید کرده است که این کشور مخالف آن است که سوریه به رزمگاه بین دو کشور ایران و اسرائیل بدل گردد.