صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۳۰ میزان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

ترامپ به کاخ سفید برگشت

ترامپ به کاخ سفید برگشت

دونالد ترامپ شام دوشنبه به وقت محلی شفاخانه نظامی والتر رید در شمال شهر واشنگتن را ترک کرد. رئيس جمهور ۷۴ ساله با ژست پیروزمندانه مشت خود را به خبرنگارانی که در انتظار او بودند، نشان داد و سپس به هلیکوپتری که منتظرش بود تا او را به کاخ سفید ببرد، سوار شد.
در آنجا رئیس جمهور با حرکتی نمایشی ماسک را که تا آن زمان پوشیده بود از صورتش برداشت.
شان کانلی، داکتر رئیس جمهور ترامپ گفته است: «او هنوز به صورت کامل بهبود نیافته است.» اما همزمان تاکید کرد که رئیس جمهور به طور شبانه روزی زیر بهترین نظارت و مراقبت داکتران خواهد بود.
ترامپ بعد از ترک شفاخانه از مردم خواست که با وجود پاندمی کرونا به بیرون بروند. او در ویدیویی که در توییتر نشر کرده، گفته است که آنها نباید اجازه دهند که ویروس بر زندگی آنها غالب شود. اما در عین حال گفته است که باید «محتاط» باشند.
ترامپ بلافاصله بعد از ترک شفاخانه توییت کرد که می خواهد به زودی مبارزات انتخاباتی را دوباره آغاز کند. این سیاستمدار جمهوریخواه نوشته است که «خبرهای جعلی تنها نظرسنجیهای جعلی را بازتاب میدهد.» اشاره او به نظرسنجیهایی است که نشان میدهد او چهار هفته قبل از انتخابات ریاست جمهوری، از رقیب دموکراتش عقب قرار دارد.
ترامپ تنها سه روز را در شفاخانه سپری کرد. او ترک شفاخانه را در حدود ساعت ۱۸:۳۰ به وقت محلی در توییتر اعلام کرد و اضافه کرد: «من خودم را خوب احساس میکنم! ترسی از کووید ۱۹ نداشته باشید.» او گفته است که در حکومت اش «درمان واقعا عالی با دارویهای بسیار خوب» فراهم شده است. او افزوده است که او خودش را «نسبت به ۲۰ سال پیش بهتر» احساس میکند.
سخنگوی کاخ سفید نیز به کرونا مبتلا شده است
کیلی مک اننی، سخنگوی کاخ سفید روز دوشنبه اعلام کرد که او نیز به ویروس کرونا مبتلا شده است. او گفته است که علایم بیماری را ندارد اما به قرنطینه میرود. بعد از اعلام مبتلا شدن ترامپ به کرونا در روز جمعه گذشته چند نفر از نزدیکان وی به کرونا مبتلا شده اند.