صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۱۰ میزان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

توفان «ایسایاس» در ایالات متحده با قدرت پیشروی می کند

توفان «ایسایاس» در ایالات متحده با قدرت پیشروی می کند

توفان «ایسایاس» "Isaias " در مسیرش به سوی ساحل شرقی ایالات متحده دوباره قدرت گرفته است. مرکز ملی توفان در امریکا گفته که این گردباد باعث به وجود آمدن تندبادهایی با سرعت ۱۲۰ کیلومتر در ساعت شده و حتی ممکن است قوی تر شود.
مرکز ملی توفان گزارش داده که گردباد با سرعت ۱۴۰ کیلومتر در ساعت در نزدیکی شهر ساحلی "اووشن ایل بیچ" در کارولینای شمالی رخ داده است.
توفان «ایسایاس» "Isaias " پس از آن احتمالاً در امتداد ساحل به سمت شمال حرکت خواهد کرد و بادهای خطرناکی را به واشنگتن، فیلادلفیا و نیویارک خواهد رساند.
"آماده باشید"
دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده امریکا قبلا برای مناطق شمال فلوریدا و جنوب و غرب کارولینا وضعیت اضطراری اعلام کرده است. وی به این دلیل از بودجه فدرال ماموریت های نجات و امداد را نیز برنامه ریزی کرده است. وی در کنفرانس خبری گفت: «همه مردم باید هشیار و آماده باشند».
توفان  "Isaias "به عنوان توفانی درجه یک رده بندی شده که در باهاما، جمهوری دومینیک و پورتوریکو به شدت ویرانی به بار آورد است. این توفان در حال حاضر تضعیف شده و به گفته مرکز ملی توفان در امریکا، حالا در سطح یک توفان گرمسیری تقلیل یافته است. انتظار می رود سطح خسارات این توفان در فلوریدا کمتر باشد.