صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۲ جوزا ۱۴۰۰

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

در۲۴ ساعت اخیر حدود۲۶۰هزار تن درجهان به ویروس کرونا مبتلا شده اند

در۲۴ ساعت اخیر حدود۲۶۰هزار تن درجهان  به ویروس کرونا مبتلا شده اند

پیش از این سازمان صحی جهان (WHO ) بالاترین آمار مصاب شدگان به کووید ۱۹ را به روز جمعه منتشر کرده بود و بنابر آمار این سازمان تا روزجمعه، ۲۳۷ هزارو ۷۴۳ نفر در کشورهای مختلف جهان به این بیماری گرفتار شده بودند. درآخرین مورد،در ایالات متحده امریکا، برازیل، هند و افریقای جنوبی، رقم ابتلایان به شدت روبه افزایش بوده است. رقم مرگهای ناشی از ابتلا به ویروس کرونا به روز شنبه به ۷۳۶۰ تن در سراسر جهان رسیده است که این رقم از دهم ماه می به این طرف، بالاترین میزان مرگ و میر ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در جهان بوده است.
آمار رسمی نشان می دهند که رقم ابتلایان به ویروس کرونا در ایران افزایش یافته است. حسن روحانی، رئیس جمهور ایران گفت که بر اساس تخمین وزارت صحت این کشور، احتمالاً ۲۵ میلیون شهروند ایرانی به کووید ۱۹ مصاب شده اند. این رقم، سی درصد از کل جمعیت این کشور را احتوا می کند. تا حال به گونه رسمی، نتیجه آزمایش ۲۷۲ هزار ایرانی مثبت اعلام شده است. حکومت ایران برای مبارزه با ویروس کرونا، به روز شنبه محدودیت های ویژه ای را بالای شهروندان این کشور اعمال کرده است.
یافته های انستیتوت رابرت کُخ می رسانند که رقم مبتلایان به ویروس کرونا در آلمان  به ۲۰۱ هزارو ۳۷۲ مورد رسیده است. تا حال نزدیک به ۹۱۰۰ تن در آلمان در نتیجه بیماری کووید ۱۹ جان باخته اند.
در دو روز گذشته، رقم افرادی که تازه به ویروس کرونا در ایالات متحده مصاب شده اند از مرز هفتاد هزار تن گذشته است. روز جمعه، ۷۰ هزارو ۶۷۲ مورد در ایالت های مختلف این کشور به ثبت رسید. روز شنبه این رقم به ۷۷ هزارو ۴۹۹ مورد رسید. در ماه جون، آمار مبتلایان به گونه اوسط در ایالات متحده به ۲۸ هزار نفر می رسید اما در ماه جولای این رقم به ۵۷ هزارو ۶۲۵ تن رسید. تعداد قربانیان روز جمعه، حد اقل به ۹۱۲ نفر رسید.
چین از ۲۲ مورد تازه ابتلا به ویروس کرونا خبر داده است. وزارت صحت این کشور اعلام کرد که شش تن از این گروه کسانی بودند که از کشورهای خارجی وارد چین شده بودند.  در سین کیانگ که یک منطقه خودمختار در شمال غربی چین می باشد، ۱۶ مورد تازه مصاب شدگان به کووید ۱۹ گزارش شده است. بر بنیاد آمار رسمی، در کل ۸۳ هزارو ۶۴۴ شهروند چین به ویروس کرونا مبتلا شده اند که آمار قربانیان ناشی از این ویروس، بدون تغییر ۴۶۳۴ تن باقی مانده است.پنج کشوری که آمار بلند مبتلایان به ویروس کرونا را در جهان دارند
بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در جهان از مرز ۱۴ میلیون تن گذشته است. برای نخستین بار رقم افرادی که به تازگی در کم تر از ۱۰۰ ساعت به این ویروس مبتلا شده اند به یک میلیون نفر می رسد. بنابراین گزارش  تا حال  ۵۹۰ هزار نفر در نتیجه کووید ۱۹ در جهان قربانی شده اند.