صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۸ جدی ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

هندوستان تبدیل به سومین کشور با بیشترین مبتلایان کرونا شد

هندوستان تبدیل به سومین کشور با بیشترین مبتلایان کرونا شد

هندوستان روز دوشنبه گفت که شمار مبتلایان ثبت شده بیماری کووید۱۹ در این کشور نزدیک به ۷۰۰ هزار تن رسیده است. به این ترتیب این کشور جایگاه روسیه را گرفته و به سومین کشور با بالاترین تعداد مبتلایان کرونا تبدیل شده است.
وزارت صحت هندوستان گفته است که در ۲۴ ساعت گذشته ۲۴ هزار واقعه جدید ابتلا به بیماری کووید۱۹ ثبت شده و تعداد مجموعی مبتلایان به ۶۹۷ هزار و ۳۵۸ تن رسیده است. به این ترتیب تعداد مبتلایان کرونا در این کشور نسبت به روسیه که ۶۸۱ هزار مورد را ثبت کرده، بیشتر شده است.
ایالات متحده امریکا و برازیل به ترتیب بیشترین تعداد مصاب شدگان به ویروس سارس کو وی ۲ را ثبت کرده اند. کارشناسان پیشبینی کرده اند که تعداد مبتلایان کرونا در هند در ماه جاری میلادی از مرز یک میلیون تن خواهد گذشت.
هندوستان تا حالا مرگ ۱۹ هزار و ۹۶۳ بیمار کرونا را ثبت کرده است که نسبت به دیگر کشورهای شدیداً متاثر شده از این پاندمی بسیار پایین است.
ویروس کرونا در شهرهای بزرگ هندوستان به صورت گسترده شیوع یافته است. دهلی جدید و ممبئی هر کدام حدود ۱۰۰ هزار واقعه این بیماری را ثبت کرده اند. ۳۰۰۰ مورد فوتی در پایتخت و ۵۰۰۰ مورد دیگر در ممبئی ثبت شده است.
دهلی جدید در مبارزه علیه این پاندمی به تازگی یک شفاخانه موقتی را برای بیماران کرونا ایجاد کرده است که ۱۰ هزار بستر دارد. شهرهای دیگر این کشور پیش از افزایش مجدد تعداد واقعات، محدودیتهای گشت و گذار را تشدید کرده اند.
شهر تریواندروم، مرکز ایالت کرالا سر از روز دوشنبه محدودیتهای جدید را وضع کرده است که براساس آن ترانسپورت عمومی متوقف شده و تنها شفاخانهها و داروخانهها اجازه فعالیت دارند. این تدابیر پس از آن روی دست گرفته شد که صدها واقعه جدید ابتلا به بیماری کرونا در سراسر این ولایت ثبت شد. این در حالی است که در ابتدا این ایالت به دلیل اقدامات خود برای مهار پاندمی کرونا مورد ستایش قرار گرفته بود.
تعداد مجموعی مبتلایان ثبت شده کووید۱۹ در جهان به ۱۱،۴ میلیون تن رسیده است و تا حالا بیش از ۵۰۰ هزار تن در نتیجه ابتلا به این بیماری وفات کرده اند.