صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۲۴ اسد ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

هند هواپیماها و سیستم‌های موشکی را به ارزش ۴،۵ میلیارد یورو خریداری می کند

هند هواپیماها و سیستم‌های موشکی را به ارزش ۴،۵ میلیارد یورو خریداری می کند

هند اعلام کرده است که ۳۳ هواپیمای نظامی و سیستمهای موشکی را به ارزش حدود ۴،۵ میلیارد یورو از روسیه خریداری می کند. وزارت دفاع هند گفته است که  به خاطر تقویت نیروهای نظامی اش چنین تصمیمی را اتخاذ کرده است.
هند اعلام کرده است که ۳۳ هواپیمای نظامی و سیستمهای موشکی را باارزش حدود ۴،۵ میلیارد یورو ار روسیه خریداری می کند.وزارت دفاع هند گفته است که  به خاطر تقویت نیروهای نظامی اش چنین تصمیمی را اتخاذ کرده است.
در تنش جدید میان هند و چین، هند اعلام کرده است که ۳۳ هواپیمای نظامی و سیستمهای موشکی را باارزش حدود ۴،۵ میلیارد یورو معادل (۳۸۹ میلیارد روپیه) از روسیه خریداری میکند.
وزارت دفاع هند اعلام کرد که این کشور با در نظر داشت ضرورت و وضعیت کنونی به خاطر تقویت نیروهای نظامی برای دفاع از مرز هایش چنین تصمیمی را اتخاذ کرده است. اما وزارت دفاع هند در این اعلامیه از وخامت وضعیت در مرز هیمالیا میان دو پرجمعیت ترین کشور جهان که اخیرا منجر به کشته شدن دست کم ۲۰ سرباز هندی شده بود، مستقیما اشاره یی نکرده است.
در این اعلامیه افزوده شده است که حدود ۲۱ جت جنگی از نوع میگ -۲۹ باارزش معادل حدود ۹۰۰ میلیون یورو و ۱۲ هواپیمای جنگنده از نوع سوخو-۳۰ به ارزش بیش از یک میلیارد یورو از روسیه خریداری میشود. علاوه بر این  سیستمهای راکتی برای نیروهای هوایی و دریایی نیز شامل آن اند.