صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۲۶ سرطان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

حماس با ارسال عکس‌های زنان جذاب گوشی سربازان اسرائیلی را هک کرد

حماس با ارسال عکس‌های زنان جذاب گوشی سربازان اسرائیلی را هک کرد

ارتش اسرائیل مدعی شد که شبه نظامیان حماس گوشی تلفن همراه سربازان این کشور را از طریق ارسال تصویر زنان جوان و جذاب که حامل بدافزار بوده، هک کردهاند.
جاناتان کُنریکوس، سخنگوی ارتش اسرائیل با اعلام این خبر به خبرنگاران گفت که تاکنون گوشی تلفن همراه دهها سرباز این کشور از این طریق آلوده شده ولی تشخیص سریع این امر مانع از افشاء هرگونه اطلاعات حساس نظامی شده است.
سخنگوی ارتش اسرائیل تصریح کرد که حماس از بسترهای رسانههای اجتماعی از جمله واتساپ، فیسبوک، اینستاگرام و تلگرام برای ارتباط با سربازان استفاده میکند. او توضیح داد که این کاربران جعلی با هویت جعلی زنان جوان در این رسانههای اجتماعی با سربازان اسرائیلی طرح دوستی میریختند و با وجود ارسال عکس و فیلم زیر بار برقراری تماس تلفنی نمیرفتند و ادعا میکردند که یا ناشنوا هستند و یا به دلایلی از جمله این که جزء مهاجران تازه وارد به اسرائیل هستند، زبان عبری را به خوبی نمیدانند.
سخنگوی ارتش اسرائیل ادامه داد، اما در مورد اخیر، هکرهای تحت حمایت حماس سعی کرده بودند که با ارسال تصاویر زنان جوان، بدافزاری را که به آنها امکان هک کردن تلفن سربازان اسرائیل را میداد، فعال کنند.
آقای کنریکوس افزود، این سومین تلاش حماس برای هک کردن تلفن سربازان اسرائیل بوده است. به گفته او در دو مورد گذشته هکرهای وابسته به حماس تلاش کرده بودند تا با ارسال درخواست دنبال کردن یک حساب کاربری جعلی در شبکههای اجتماعی به اطلاعات نظامی دسترسی پیدا کنند ولی حمله اخیر آنها از پیچیدگی بیشتری برخوردار بوده و نشان دهنده پیشرفت آنها در این حوزه است.