صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۱۰ میزان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

حمله پولیس بیروت به معترضان با گاز اشک آور و مرمی پلاستیکی

حمله پولیس بیروت به معترضان با گاز اشک آور و مرمی پلاستیکی

پولیس لبنان برای دومین شب متوالی با گاز اشک آور و مرمی پلاستیکی با معترضان در بیروت درگیر شده است. تظاهرکنندگان هم با پرتاب سنگ با پولیس مقابله کرده اند.
بنا بر گزارش منابع بیمارستانی، دست کم ۱۴۵ نفر در تظاهرات یک‏شنبه شب مجروح شده اند که ۴۵ نفرشان برای درمان به بیمارستان منتقل شدند. دو نفر از مجروحان روزنامه نگارانی هستند که با مرمی پلاستیکی هدف قرار گرفته اند. تظاهرکنندگان در پی حملات شدید پولیس و بارش باران پراکنده شد. پیش از آن نیز ۳۷۷ نفر از معترضان و ماموران پولیس در درگیری های روز شنبه در بیروت مجروح شده بودند. درگیری ها زمانی شروع شد که معترضان سعی کردند با پرتاب سنگ و گلدان از صف ماموران پولیس در نزدیکی پارلمان عبور کنند. پولیس با ماشین آب پاش و گاز اشک‏آور با معترضان برخورد کرد. میشل عون، رییس جمهوری لبنان در واکنش به خشونت های تعطیلات آخر هفته خواهان برگزاری جلسه اضطراری امنیتی در روز دوشنبه شده است. دیدبان حقوق بشر با صدور بیانیه ای از "کاربرد بی رحمانه قوه قهریه" علیه معترضان انتقاد کرده است.
این سازمان پولیس لبنان را متهم کرده که با مرمی پلاستیگی چشم تظاهرکنندگان را هدف می گیرد و کپسول گاز اشک آور را به عمد به سر معترضان فیر می کند.