صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۷ میزان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

وکلای ترامپ استیضاح او را مغایر قانون اساسی آمریکا دانستند

وکلای ترامپ استیضاح او را مغایر قانون اساسی آمریکا دانستند

وکلای ترامپ تلاش نمایندگان دموکرات برای استیضاح رئیس جمهور را اقدامی علیه دموکراسی و پایمال کردن رای مردم آمریکا خواندند. وکلای برگزیده ترامپ همه موارد اتهام طرح شده از سوی دموکراتها را بی پایه و اساس اعلام کردند.
بررسی پرونده استیضاح دونالد ترامپ روز سهشنبه یکم  دلو (۲۱ جنوری) در مجلس سنای آمریکا آغاز میشود. قطعنامه استیضاح ترامپ پس از کسب اکثریت آرا در مجلس نمایندگان روز پنجشنبه ۱۸ جنوری رسما به مجلس سنا ارائه شده بود.
در همین رابطه، پروندهای با ۱۱۱ صفحه، شامل اظهارات مقامات مختلف درباره اتهامات دونالد ترامپ به سناتورها تحویل داده شده است.
تصمیمگیری نهایی درباره استیضاح با مجلس سنای آمریکا است. تایید استیضاح ترامپ به رای دو سوم نمایندگان سنا نیاز دارد.
سایت "تاگس اشپیگل" وابسته به شبکه یک تلویزیون آلمان روز یکشنبه ۱۹ جنوری خبر از تحویل پرونده استیضاح به مجلس سنای آمریکا داده است. تیم برگزیده وکلای دونالد ترامپ در نخستین واکنش به این پرونده، طرح استیضاح رئیس جمهوری آمریکا را مغایر با قانون اساسی آمریکا دانسته و از آن به عنوان تلاش نمایندگان دموکرات برای نادیده گرفتن آرای مردم آمریکا یاد کرده‌‌اند.
وکلای ترامپ قطعنامه استیضاح را "حمله خطرناک به حقوق مردم آمریکا در رابطه با انتخاب آزاد رئیس جمهوری خود" خواندهاند.
تیم وکالت دونالد ترامپ روند طرح استیضاح دونالد ترامپ را تلاشی غیرقانونی برای از اعتبار انداختن نتایج انتخابات سال ۲۰۱۶ ریاست جمهوری آمریکا و در عین حال تلاش برای تاثیر نهادن بر انتخابات سال جاری آمریکا ارزیابی کردهاند.