صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۱۰ میزان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

مجروح شدن دست‌کم ۱۱ سرباز ‌آمریکایی در اثر حمله موشکی ایران

مجروح شدن دست‌کم ۱۱ سرباز ‌آمریکایی  در اثر حمله موشکی ایران

ارتش آمریکا از مجروح شدن دستکم ۱۱ سرباز این کشور در جریان حملات موشکی اخیر ایران به پایگاههای نظامی در عراق خبر داده است. این در حالی است که آمریکا پیش از آن اعلام کرده بود که کسی در اثر این حملات مجروح نشده است.
بر اساس اخباری که از سوی ارتش آمریکا منتشر شده است در جریان حملات موشکی ایران به پایگاه هوایی الاسد شماری از سربازان آمریکایی مجروح شدهاند. جمهوری اسلامی ایران در واکنش به کشتن قاسم سلیمانی توسط حملات پهپادی آمریکا اقدام به پرتاب چندین موشک به سوی دو پایگاه نظامی در عراق کرده بود.
خبرگزاری فرانسه (AFP ) روز جمعه ۲۷ جدی (۱۷ جنوری) با انتشار گزارشی از واشنگتن به نقل از منابع نظامی آمریکا خبر از مجروح شدن ۱۱ سرباز آمریکایی در اثر حملات موشکی ایران داده است.
گفته میشود که این افراد به ظن عارضه ضربه مغزی تحت درمان قرار دارند. علت این ضربات مغزی ناشی از انفجارهای اعلام شده است که این حملات در پی داشتهاند.
خبر مربوط به ضربه مغزی ۱۱ سرباز آمریکایی مستقر در پایگاه الاسد غروب پنجشنبه ۱۶ جنوری از سوی مرکز فرماندهی ارتش آمریکا اعلام شده است.
این در حالی است که پیش از آن، آمریکا اعلام کرده بود که هیچ کس در اثر این حملات مجروح نشده است.
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا نیز روز پنجشنبه هفته گذشته اعلام کرده بود که به هیچ سرباز آمریکایی در اثر این حملات آسیبی وارد نیامده است.
اکنون مرکز فرماندهی نیروهای مسلح آمریکا اعلام کرده است که علائم و نشانههای مربوط به ضربه مغزی چند روز پس از این حملات در بین شماری از سربازان مشاهده شده و از این رو، ارتش آمریکا این افراد را برای مراقبتهای پزشکی از خاک عراق خارج کرده است.
خبرگزاری فرانسه در ادامه گزارش خود نوشته است که حملات موشکی ایران به دو پایگاه نظامی عراق به نگرانی وسیع جامعه جهانی درباره احتمال رویارویی نظامی بین ایران و آمریکا دامن زده بود.
اما، ایران و آمریکا پس از آن متقابلا تلاش کردند تا از خطر وقوع جنگی تازه در منطقه بکاهند.