صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۵ جوزا ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

اظهارات متفاوت وزیر دفاع آمریکا در مورد علت کشتن قاسم سلیمانی

اظهارات متفاوت وزیر دفاع آمریکا در مورد علت کشتن قاسم سلیمانی

وزیر دفاع آمریکا اعلام کرده که پنتاگون سند و مدرک مشخصی درباره برنامه نظامی قاسم سلیمانی علیه‏آمریکا در اختیار ندارد. این در حالی است که ترامپ از برنامه مشخص قاسم سلیمانی برای حمله به سفارتخانههای آمریکا سخن گفته بود.
دولت آمریکا علت کشتن قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس را در ارتباط با برنامههای نظامی او علیه این کشور توضیح داده است. دونالد ترامپ پس از اجرای موفقیتآمیز برنامه کشتن قاسم سلیمانی از این اقدام دولت آمریکا بهمثابه اقدامی پیش‏گیرانه سخن گفته بود. این در حالی است که دولت آمریکا هنوز مدرک و دلیل مشخصی درباره این اظهارات در اختیار نمایندگان کنگره آمریکا قرار نداده است.
مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا، در گفتوگوی خود با شبکه خبری سیبیاس که روز یک‏شنبه ۲۲ جدی (۱۲ جنوری) پخش شد اعلام کرده است که پنتاگون سند و مدرک مشخصی درباره برنامه نظامی قاسم سلیمانی علیه آمریکا در اختیار ندارد.
اشاره مارک اسپر به اظهارات دونالد ترامپ در گفتوگو با شبکه خبری «فاکسنیوز» بوده است. رئیس جمهوری آمریکا در آن مصاحبه اعلام کرده بود که برنامه کشتن فرمانده سپاه اقدامی پیش‏گیرانه بوده است. ترامپ از برنامه قاسم سلیمانی برای حمله به سفارتخانههای آمریکا سخن گفته بود.
رئیس جمهوری آمریکا در مصاحبه یاد شده اعلام کرده بود: «من میتوانم درباره برنامه قاسم سلیمانی موضوعی را فاش کنم و آن اینکه به باور من، موضوع بر سر حمله به چهار سفارتخانه آمریکا بوده است.»
وزیر دفاع آمریکا در مصاحبه خود با شبکه سیبیاس تلاش کرد اظهارات دونالد ترامپ درباره برنامه قاسم سلیمانی در ارتباط با حمله به سفارتخانههای آمریکا را تعدیل کند. این در حالی است که وزیر دفاع آمریکا در مصاحبه دیگری که با شبکه سیانان داشته تلویحا از برنامه احتمالی قاسم سلیمانی برای حمله به این سفارتخانهها سخن گفته بود.