صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۲۳ اسد ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

آمریکا از اقدامات سازمان ملل در سوریه حمایت کرد

آمریکا از اقدامات سازمان ملل در سوریه حمایت کرد

یک روز پس از اعلام پایان بدون نتیجه مذاکرات ژنو برای تشکیل کمیته قانون اساسی جدید سوریه، دولت ایالات متحده بار دیگر بر حمایت خود از اقدامات سازمان ملل متحد در این راستا تاکید کرد.
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز شنبه ۹ قوس در بیانیهای گفت، آمریکا همچنان از اقدامات آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل و گر پدرسن نماینده ویژه سازمان در امور سوریه حمایت میکند.
مورگان اورتگاس گفت، نمایندگان رژیم اسد برای دیدار با نمایندگان اپوزیسیون خواهان پیششرطهایی بودند که به روشنی نقض اصول کاری کمیته و تلاشی آشکار برای کارشکنی در این امر است.
به گفته او، کمیته قانون اساسی تنها بند قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت نیست که جامعه بینالملل دنبال آن است، بلکه بندهای دیگر آن مانند آزادی زندانیان و آتشبس سراسری هم باید همزمیان پیگیری شود.
نماینده ویژه سازمان ملل متحد روز جمعه اعلام کرد نمایندگان دولت و اپوزیسیون سوریه بر سر دستور کار مذاکرات قانون اساسی جدید این کشور به توافق نرسیدند و این مذاکرات بدون نتیجه به پایان رسید.
دومین دور مذاکرات قانون اساسی سوریه، با هدف برداشتن یک گام به جلو جهت دستیابی به راه حل سیاسی برای جنگ هشت ساله سوریه، از یک هفته پیش در مقر اروپایی سازمان ملل در شهر ژنو سوئیس آغاز شد. دور قبلی این مذاکرات پائیز سال گذشته برگزار شده بود.