صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۲۳ اسد ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

انتقاد همسر نازنین زاغری از نخست وزیر بریتانیا: فقط وعده‌های فریبنده داده‌اید

انتقاد همسر نازنین زاغری از نخست وزیر بریتانیا:  فقط وعده‌های فریبنده داده‌اید

همسر نازنین زاغری، شهروند بریتانیایی ایرانیتبار زندانی در ایران، بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا را متهم کرده است در مورد آزادی همسرش فقط وعدههای فریبنده داده و او را مسئول زندانی شدن ایرانی-بریتانیاییهای دیگر در ایران دانسته است.
روزنامه گاردین روز جمعه هشتم قوس در گزارشی نوشت، ریچارد رتکلیف در یک نامه خصوصی که بیش صد روز پیش به بوریس جانسون نوشته، خواستار ملاقات با او شده تا در مورد وضعیت خانم زاغری و تلاش برای آزادی او از زندان شده است. بر اساس این گزارش، وی نخست وزیر بریتانیا و متحدانش را متهم کرده است که برای دفاع از وجهه سیاسی خود تنها اقدام به «گلآلود کردن آب» و سر و صدا پیرامون پرونده همسرش کردهاند؛ کاری که خوراک برای پروپاگاندای رژیم ایران تامین کرد. نازنین زاغری و دختر خردسالش گابریلا در سال ۲۰۱۶ هنگامی که میخواست پس از دیدار با خانواده اش در ایران به بریتانیا بازگردد، بازداشت و سپس زندانی و محکوم شد. گابریلا اواسط مهر اجازه خروج از ایران گرفت و به پدرش در بریتانیا پیوست.
نامه نازنین زاغری از زندان: کشورم سنگ مادران یمنی و فلسطینی را به سینه میزند اما لذت داشتن فرزندم را از من دریغ میکند تحلیلگران غربی میگویند جمهوری اسلامی از افراد دو تابعیتی به عنوان گروگان استفاده میکند تا از دولتهای غربی پول و امتیاز بگیرد. در حال حاضر علاوه بر نازنین زاغری، چندین تن از شهروندان آمریکایی و غیرآمریکایی - از جمله سیامک و باقر نمازی، مایکل وایت، ژیو وانگ، ارس امیری، و کامران قادری - در ایران زندانی هستند. از سرنوشت رابرت لوینسون، دیگر شهروند آمریکایی که بیش از دوازده سال پیش در ایران ناپدید شد، نیز اطلاعی در دست نیست.وزارت خارجه ایالات متحده بارها بازداشت بیدلیل و خودسرانه شهروندان آمریکا و کشورهای دیگر، از جمله ایرانیان دوتابعیتی، توسط رژیم جمهوری اسلامی را محکوم کرده و خواستار آزادی بلافاصله و بی قید و شرط آنها شده است.