صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۸ جوزا ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

مسکن‌های اعتیادآور؛ شرکت آمریکایی برای فیصله دو هزار پرونده ۱۲ میلیارد دالر می پردازد

مسکن‌های اعتیادآور؛ شرکت آمریکایی برای فیصله دو هزار پرونده ۱۲ میلیارد دالر می پردازد

بنا بر گزارش ها، شرکت داروسازی 'پوردو فارما' - که مالک آن خانواده میلیاردر سکلر است- در نظر دارد برای فیصله دادن به حداقل ۲۰۰۰ شکایت در دادگاههای آمریکا، بین ۱۰ تا ۱۲ میلیارد دالر به شاکیان بپردازد.
این غول داروسازی آمریکا به خاطر مسکن قوی اکسیکانتن در ایالت های مختلف به دادگاه برده شده است؛ پوردو فارما متهم است که با تلاش برای تجویز و فروش حداکثری اکسیکانتن و نیز پنهانکاری درباره پیامدهای اعتیادآورش، منجر به مرگ هزاران نفر شده است.
یک سخنگوی پوردو فارما روز سه شنبه (۲۷ اگست) به بی بی سی گفت که این شرکت به طور فعالانه برای رسیدن به یک "راه حل فراگیر" تلاش می کند. او از اظهار نظر درباره جزئیات مذاکرات و مبلغ احتمالی خودداری کرد.
شبکه ان بی سی آمریکا - که پیش از رسانه های دیگر این خبر را منتشر کرده - گزارش داده است که احتمال دارد خانواده آمریکایی-بریتانیایی سکلر مالکیت شرکت را واگذار کند.
خانواده سکلر علاوه بر هنردوستی به احداث دانشگاههای پزشکی در سراسر جهان شهرت دارند. در واشنگتن، پایتخت آمریکا، نام آرتور سکلر بر موزه فرییر و سکلر که تمرکزش بر هنر آسیاست نهاده شده است. موزهای که بزرگترین مجموعه اشیاء تاریخ آسیا در آمریکا را دارد و علاوه بر نگهداری از آثار هنری متعدد از ایران نمایشگاههایی در ارتباط با هنر ایران و افغانستان هم برگزار کرده و چند سال پیش میزبان منشور کوروش هم بود.