صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۸ جوزا ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

تایید رسمی حمله هوایی اسرائیل به مواضع ایران در سوریه

تایید رسمی حمله هوایی اسرائیل به مواضع ایران در سوریه

ارتش و دولت اسرائیل رسما خبر از حمله به پهپادهای تهاجمی ایران در حوالی دمشق دادهاند. اسرائیل این حملات هوایی را "پیشگیرانه" عنوان کرده است. اسرائیل سامانه دفاع ضد موشکی خود در شمال این کشور را فعال کرده است.
حمله اسرائیل به مواضع و پایگاههای جمهوری اسلامی ایران در عراق و سوریه موضوع جدیدی نیست. بنا بر گزارش خبرگزاری فرانسه، تایید رسمی این حملات از سوی دولت و ارتش اسرائیل اما پدیده نادری است.
خبرگزاری آلمان (dpa ) روز یکشنبه سوم سنبله (۲۵ اگست) با انتشار گزارشی از تل آویو، خبر از حمله هوایی اسرائیل به مواضع ایران در سوریه داده است. گفته شده است که هدف از این حملات نابودی پهپادهای تهاجمی ایران بوده است.
این خبرگزاری در گزارش خود نوشته است که نیروی هوایی اسرائیل روستای عقربا واقع در جنوب شرقی دمشق را هدف حملات خود قرار دادهاند.
جاناتان کونریکوس، سخنگوی ارتش اسرائیل مدعی شده است که پهپادهای تهاجمی ایران در این منطقه مستقر بودهاند.
اسرائیل در توضیح پیرامون  حملات هوایی خود اعلام کرده است که واحدهای سپاه قدس بر آن بوده تا با بهره گرفتن از این پهپادها به نقاطی واقع در شمال اسرائیل حمله کنند.
سخنگوی ارتش اسرائیل گفته است که این پهپادها حامل مواد منفجره بوده و از این رو میتوانند همچون  موشک عمل کنند. حملات هوایی به روستای عقربا سه هفته پیش از برگزاری انتخابات پارلمانی در اسرائیل صورت میگیرد.
بنیامین نتانیاهو، نخستوزیر اسرائیل گفته است: «ما با تلاشی بسیار موفق شدیم حمله طراحی شده از سوی سپاه قدس ایران و شبهنظامیان شیعه به اسرائیل را خنثی کنیم.»
نتانیاهو بار دیگر تکرار کرد که «جمهوری اسلامی ایران هیچ جا مصون نیست.» او بر این اصل تاکید کرد که «اگر کسی برای کشتن تو به میدان آمده، بهتر است که تو پیشدستی کرده و او را بکشی.» نخستوزیر اسرائیل گفته است که امنیت اسرائیل تنها با بهره گرفتن از چنین رویکردی تامین میشود.
سخنگوی ارتش اسرائیل درباره حملات هوایی شامگاه شنبه اول سنبله به مواضع ایران و شبهنظامیان شیعه در سوریه گفت: «ما در جریان این حملات مراکز تروریستی وابسته به سپاه قدس و شبهنظامیان شیعه را هدف قرار دادهایم.»