صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۲۵ قوس ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

وضعیت اضطراری در ایالت لوئیزیانا با نزدیک شدن طوفان بری

وضعیت اضطراری در ایالت لوئیزیانا با نزدیک شدن طوفان بری

طوفان استوایی "بری" با سرعتی حدود ۱۱۵ کیلومتر در ساعت به بخشهایی از مناطق ساحلی جنوب آمریکا در ایالت لوئیزیانا رسید. شدت این طوفان از آنچه قبلا پیشبینی میشد کمتر است اما نگرانی از پیامد بارندگیهای سیلآسا ادامه دارد.
طوفان استوایی "بری" همانگونه که پیشبینی شده بود عصر شنبه ۱۳ جولای (به وقت محلی) به ایالت لوئیزیانا رسید ولی برخلاف نگرانیها تبدیل به "هاریکن" (طوفان تندری یا چرخنده حارهای) نشد.
مرکز ملی هاریکن در میامی میگوید مرکز طوفان "بری" در جنوب شهر نیواورلئان بوده است. این طوفان در مسیر خود به سمت مناطق ساحلی جنوب آمریکا، تا مرز رسیدن به یک گردباد بارانی، شدت گرفته بود.
مقامات محلی برای مناطقی که در معرض طوفان قرار دارند وضعیت اضطراری اعلام کردهاند. گفته میشود به رغم کاهش سرعت طوفان خطر بارندگیهای شدید و سیلآسا همچنان باقی است.
به گزارش "تاگسشاو"، وبسایت کانال یک تلویزیون آلمان، لاتویا کنترل، شهردار نیواورلئان به ساکنان این منطقه هشدار داده که خطر هنوز بر طرف نشده و احتمال آبگرفتی و بالا آمدن شدید سطح آب در ساعتها و روزهای آینده منتفی نیست.
کارشناسان مرکز ملی هاریکن میگویند طوفان "بری" در عبور از دریا مقدار زیادی آب جذب کرده و احتمال میرود در برخی شهرهای ساحلی جنوب آمریکا بارندگیهای شدیدی رخ دهد.
مسئولان محلی از ساکنان نئواورلئان خواستهاند تا حد ممکن از حضور در خیابانها و گذرگاههای عمومی پرهیز کنند. بخشهایی از این شهر پس از بارندگیهای شدید روزهای گذشته دچار آبگرفتگی شدید شده است.