صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۱ قوس ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

هشدار ترامپ به جمهوری اسلامی: مواظب باشید

هشدار ترامپ به جمهوری اسلامی: مواظب باشید

دونالد ترامپ در واکنش به تصمیم ایران برای رعایت نکردن میزان غنیسازی اورانیوم مطابق برجام به این کشور هشدار داد. وزیر خارجه آمریکا هم پیشتر تهدید کرده که تصمیم اخیر ایران منجر به "انزوا و تحریمهای بیشتر" میشود.
خبرگزاری رویترز بامداد دوشنبه، هشتم جولای (۱۷ سرطان) گزارش داد که رئیس جمهوری ایالات متحده در واکنش به گام دوم جمهوری اسلامی برای کاهش تعهدات خود مطابق برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) گفته "آنها بهتر است مراقب باشند".
این نخستین واکنش دونالد ترامپ به تصمیم ایران برای رعایت نکردن سطح غنیسازی اورانیوم است که در برجام حداکثر ۶۷/ ۳ درصد تعیین شده است.
ترامپ یکشنبه شب، به وقت محلی پیش از بازگشت از موریستاون نیوجرسی به واشنگتن در جمع خبرنگاران از ایران انتقاد کرد که "کارهای بد زیادی" انجام میدهد. او با متهم کردن جمهوری اسلامی به تلاش برای دست یافتن به بمب اتمی تاکید کرد که این کشور "هرگز" به سلاح اتمی دست نخواهد یافت.
ترامپ پیش از سفر به نیوجرسی نیز هشدار داده بود که ایران باید "خیلی خیلی محتاط" باشد و بدون توضیح بیشتر گفته بود خواهیم دید که در مورد ایران چه اتفاقی رخ خواهد داد. صبح یکشنبه، ۱۶ سرطان علی ربیعی، سخنگوی دولت، عباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر خارجه و بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی در یک نشست خبری مشترک از آغاز مرحله دوم کاهش تعهدات برجامی ایران خبر دادند.