صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۱ قوس ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

زلزله ۷/ ۵ ریشتری در خوزستان ایران ده‌ها مجروح بر جا گذاشت

زلزله ۷/ ۵ ریشتری در خوزستان ایران ده‌ها مجروح بر جا گذاشت

زمینلرزهای به بزرگی پنج و هفت دهم در مقیاس ریشتر بخشهایی از حومه مسجدسلیمان در ولایت خوزستان را لرزاند. این زلزله دهها مجروح و دستکم یک قربانی گرفته و گفته میشود بخشی از شفاخانه شرکت نفت هم تخریب شده است.
به گزارش رسانههای ایران زمین لرزهای که بخشهایی از حومه مسجد سلیمان را لرزاند، به وقت محلی حدود ساعت یازده و نیم روز دوشنبه ۱۷ سرطان اتفاق افتاد.
مرکز این زلزله در عمق ۱۷ کیلومتری زمین بوده و بیشتر خسارتها از شهرهای مسجد سلیمان، قلعه خواجه و ایذه گزارش شده است. به گزارش خبرگزاری تسنیم لرزش زمین در ولایت های لرستان و اصفهان، شهرکرد، ایلام، بوشهر، همدان، یاسوج، کرمانشاه و شیراز نیز احساس شده است.
به گفته کیومرث حاجیزاده، مدیرکل مدیریت بحران خوزستان، مرکز این زلزله  بین شهرهای ایذه و مسجدسلیمان بوده و در پی وقوع آن ستاد مدیریت بحران و گروههای امداد و نجات ولایت به حالت آمادهباش در آمدهاند. اندکی پس از این زمینلرزه، پسلرزهای به قدرت چهار ریشتر در حومه مسجد سلیمان رخ داده است.
شمار مجروحان زلزله خوزستان تا نیمروز دوشنبه ۴۶ نفر اعلام شده است. خبرگزاری ایلنا به نقل از مرتضی سلیمی، رئیس سازمان امداد و نجات، تعداد مجروحان در مسجدسلیمان را ۱۰ نفر اعلام کرده و گفته یک نفر نیز در پی وقوع زلزله بر اثر ایست قلبی جان خود را از دست داده است.