صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۷ میزان ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

پاپ خواستار ایجاد گذرگاه‌های امن برای پناهجویان شد

پاپ خواستار ایجاد گذرگاه‌های امن برای پناهجویان شد

رهبر کاتولیکهای جهان با اشاره به حمله هوایی به اردوگاه پناهجویی تاجورا در لیبی خواستار ایجاد مسیرهای دسترسی امن پناهجویان به اروپا شد. ۶۳ نماینده پارلمان فرانسه هم خواستار حمایت از امدادگران پناهجویان دریایی شدهاند.
پاپ فرانسیس در مراسم مذهبی یکشنبه ۱۶ سرطان (7 جولای) در میدان سن پیتر واتیکان (رم) گفت که جامعه جهانی نباید رخدادهای ناگواری مانند حمله به اردوگاه پناهجویی تاجورا را تحمل کند.
رهبر کاتولیکهای جهان مخاطبان خود را به دعا برای "انسانهای بیپناهی" فرا خواند که در این حمله کشته و زخمی شدهاند. سهشنبه هفته گذشته- در پی دو حمله هوایی به اردوگاه پناهجویان در شرق طرابلس، پایتخت لیبی – بنا بر آمار سازمان ملل متحد دستکم ۵۳ پناهجو جان خود را از دست دادند و ۱۳۰ نفر زخمی شدند.
دفتر هماهنگی کمکهای بشردوستانه سازمان ملل گزارش کرده بود که نگهبانان تاجورا پس از حمله هوایی به سوی پناهجویان در حال فرار شلیک کرده اند. بنا بر آمار این دفتر، در مناطق اطراف طرابلس حدود سه هزار و ۸۰۰ پناهجو در اردوگاههای مختلف، بر خلاف میل خود اسکان داده شدهاند.
پاپ فرانسیس همچنین به قربانیان حملات خونین در افغانستان، مالی، بورکینا فاسو و نیجر اشاره و به احترام آنها یک دقیقه سکوت کرد.
روز یکشنبه همچنین نامهای به امضای ۶۳ نماینده پارلمان فرانسه منتشر شد در حمایت از افراد و سازمانهای غیردولتیای که پناهجویان را از دریا نجات میدهند.