صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۱ قوس ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

دولت ایران مصوبه مجوز اقامت پنج‌ساله به سرمایه‌گذاران خارجی را ابلاغ کرد

دولت ایران مصوبه مجوز اقامت پنج‌ساله به سرمایه‌گذاران خارجی را ابلاغ کرد

اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور ایران، مصوبه هیات وزیران این کشور درباره اعطای مجوز اقامت پنجساله به سرمایهگذاران خارجی را ابلاغ کرده است.
به گزارش خبرگزاری دولتی ایران (ایرنا)، هیات وزیران ایران هفته پیش (۹ سرطان) وزارت کشور را موظف کرد تا حداکثر ظرف یک ماه برای اتباع خارجی که حداقل ۲۵۰ هزاردالر(یا معادل آن به ارزهای دیگر) در بانکها و موسسات اعتباری سپردهگذاری بلندمدت یا به همان میزان در ایران سرمایهگذاری کنند و پس از تایید وزارت امور اقتصادی و دارایی، مجوز اقامت پنج ساله صادر کند.
سال گذشته شورای عالی هماهنگی اقتصادی ایران اعلام کرد با "هدف تشویق سرمایهگذاری و جذب منابع ارزی" اتباع دولتهای خارجی در صورتی که حداقل دویست و پنجاه هزاردالرجهت سرمایهگذاری در ایران، به کشور وارد کنند، مطابق ضوابطی که دولت اعلام میکند، میتوانند از امتیاز مجوز اقامت پنج ساله برخوردار شوند.
محمد نهاوندیان، معاون اقتصادی حسن روحانی، بیش از ده روز پیش گفته بود:" چنانچه فردی ۲۰۰ هزاردالرسرمایهگذاری کند از اقامت پنج ساله بهرهمند میشود. رقم اعلامی جدید که در ابلاغیه اخیر دولت آمده ۵۰ هزاردالربالاتر از رقمی است که آقای نهاوندیان اعلام کرده بود.
آقای نهاوندیان همچنین گفته بود: "تجار و سرمایهگذاران افغانستان تمایل زیادی برای حضور در ایران دارند که باید زمینه حضور آنان را فراهم کرد."