صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۱۴ جوزا ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

سنتکام: تلاش اخیر ایران برای انهدام طیاره‌ بدون سرنشین آمریکایی ناموفق بود

سنتکام: تلاش اخیر ایران برای انهدام طیاره‌ بدون سرنشین آمریکایی ناموفق بود

ستاد فرماندهی مرکزی ارتش ایالات متحده با انتشار بیانیهای گزارش رسانهها در باره تلاش ایران برای انهدام یک طیاره تجسس آمریکایی در آبهای دریای عمان را تأیید و تصریح کرد که این اقدام ناموفق بوده است.
طیارههای بدون سرنشین آمریکایی در آبهای خلیج فارس و دریای عمان هفتههای اخیر مورد حمله قرار گرفتند. ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا (سنتکام) روز یکشنبه ۲۶ جوزا (۱۶ جون) با انتشار بیانیهای گزارش رسانهها در باره این موضوع را مورد تأیید قرار داد.
در این بیانیه به انهدام یک طیاره بدون سرنشین آمریکایی توسط شورشیان حوثی در تاریخ ۱۶ جوزا (۶ جون) اشاره شده است. به گزارش سنتکام در جریان این حمله یک طیاره بدون سرنشین "ام کیو ۹" با موشک زمین به هوای "اس ای ۶" حوثیها سرنگون شده است. ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا در بیانیه خود از افزایش توانایی حوثیها نسبت به حملات قبلی آنها سخن گفت و مدعی شد که چنین پیشرفتی با کمک جمهوری اسلامی میسر شده است.
در بخشی دیگر از بیانیه سنتکام به تلاش اخیر جمهوری اسلامی برای انهدام یک طیاره بدون سرنشین دیگر اشاره شده است.
طبق این بیانیه در روز ۱۳ جون (۲۳ جوزا) که به دو نفتکش در دریای عمان حمله شد، یک موشک زمین به هوای ایران از نوع "اس ای ۷" یک طیاره بدون سرنشین آمریکایی "ام کیو ۹" را هدف گرفت تا مانع از مشاهده حمله سپاه پاسداران به نفتکش کوکرکا کوریجس شود.