صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۲۹ سنبله ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

فرمانده کل سپاه ایران: دنبال جنگ نیستیم؛ اما از جنگ نمی‌ترسیم

 فرمانده کل سپاه ایران:  دنبال جنگ نیستیم؛ اما از جنگ نمی‌ترسیم

سرلشکر سلامی میگوید امروز منطقه به یک "میدان آتش بالقوه" برای آمریکاییها تبدیل شده و آنها "خسته و ناامید" هستند. او تاکید کرده که سپاه پاسداران امروز در "همه اجزا و ارکان قدرت دفاعی" کاملا آماده است و از جنگ نمیترسد.
حسین سلامی وجود یک دشمن بزرگ را فرصتی برای قدرتمند شدن خواند و گفت: «امروز که دشمن به ما نزدیکتر شده این فرصت برای سپاه به وجود آمده و قوای سپاه در راهبرد، عملیات و تاکتیک به حرکت در آمده است.»
به گزارش "سپاه‌‌نیوز"، فرمانده کل سپاه پاسداران یکشنبه ۲۹ ثور (۱۹ می) آمریکا را "دشمن به ظاهر قدرتمند" اما در حال فرسایش توصیف کرد و افزود: «امروز در آستانه خوردگی تدریجی این قدرت قرار داریم و به فضل الهی در آینده نزدیک شاهد شکست پایههای این قدرت به ظاهر بزرگ خواهیم بود چرا که آنها خسته و ناامید هستند.»
ایالات متحده پس از خروج از توافق هستهای و افزایش تنشها با جمهوری اسلامی به تقویت نیروهای نظامی خود در منطقه پرداخته و یکی از علتهای اصلی این کار را اقدام احتمالی ایران و گروههای تحت حمایتش علیه منافع آمریکا و همپیمانانش عنوان میکند.
سرلشکر سلامی میگوید امروز رشد "جوانان مجاهد" در کشورهای اسلامی که "نبرد با دشمن جزو مطلوبیتهای مردانه" آنها است باعث نگرانی آمریکا شده و همین نگرانی منطقه را به یک "میدان آتش بالقوه" برای آمریکاییها تبدیل کرده است.
واشنگتن به تازگی ناو هواپیمابر "آبراهام لینکلن" را برای پیوستن به ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا مستقر در بحرین راهی خلیج فارس کرده و ناو جنگی  آرلینگتون را به منطقه اعزام کرده است.