صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۲۷ سنبله ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

نامزدهای پارلمان اروپا خواستار یافتن «راه‌حلی صلح‌آمیز» در مناقشه با ایران شدند

نامزدهای پارلمان اروپا خواستار یافتن «راه‌حلی صلح‌آمیز»  در مناقشه با ایران شدند

نامزدهای شاخص دو جریان اصلی اروپایی برای انتخابات پارلمان اروپا، بر ضرورت یافتن "راهحل صلحآمیز" جهت پایان بخشیدن به تنش ایران و آمریکا تأکید کردند. وزیر خارجه ایران نیز خواستار اقدام جامعه جهانی برای "نجات برجام" شد.
در پی بالا گرفتن تنش میان آمریکا و ایران و در حالی که محمدجواد ظریف، وزیر خارجه جمهوری اسلامی، روز جمعه ۲۷ ثور (۱۷ ماه می) خواستار اقدام جامعه جهانی برای "نجات برجام" شد، نامزدهای شاخص پارلمان اروپا نیز بر لزوم حفظ توافق هستهای و موضع واحد اروپا در قبال آن تأکید کردهاند.
نامزدهای برتر دو جناح محافظهکار و سوسیال دمکرات شامگاه پنجشنبه در مناظرهای تلویزیونی بر سر انتخابات پارلمان اروپا در شبکه دوم سراسری آلمان (ZDF ) مؤکدا خواستار یافتن راهی صلحآمیز برای حل مناقشه با جمهوری اسلامی به خاطر برنامه اتمی این کشور شدند.
فرانس تیمرمانز، سرلیست نامزدهای سوسیال دمکراتها برای انتخابات در پیش پارلمان اروپا، گفت که برای مناقشه اتمی ایران «هیچ راه حل نظامی وجود ندارد.»
به گفته تیمرمانز، تلاش اروپاییها بایستی در راستای حفظ توافق هستهای با ایران موسوم به برجام باشد. این سیاستمدار هالندی با تأکید بر اینکه "تنها میتوان با ایران به راه حلی صلحآمیز رسید"، گفت که آمریکا "اشتباه" خواهد کرد، اگر فکر کند که میتواند با عربستان سعودی به چنین راه حلی برسد.
این نامزد شاخص سوسیال دمکراتها برای انتخابات پارلمان اروپا افزود، اروپا بایستی در این خصوص موضعی واحد داشته باشد.