صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۳۰ اسد ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

پمپئو: بر رژیم ایران فشار حد اکثری وارد می‌کنیم

پمپئو: بر رژیم ایران فشار حد اکثری وارد می‌کنیم

مایک پمپئو در یک سخنرانی در تگزاس گفت آمریکا حداکثر فشار را برای تغییر ماهیت جمهوری اسلامی وارد خواهد کرد تا از عادی شدن رفتار این کشور اطمینان پیدا کند. او قبل از این سخنان با گروهی از ایرانیان مقیم آمریکا دیدار کرد.
مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در سخنرانی در دانشگاه A&M تگزاس روز دوشنبه ۲۷ حمل (۱۵ اپریل) از افزایش فشار بر حکومت ایران گفت. او تاکید کرد: «ما حداکثر فشار را برای تغییر ماهیت جمهوری اسلامی ایران وارد میکنیم تا از این موضوع اطمینان پیدا کنیم که مانند کشوری عادی رفتار  میکند و تروریسم را در جهان نمیپراکند».
او همچنین گفت: « امروز در حالی که اینجا ایستادهایم، ایران درگیر یک کارزار ترور در سرتاسر اروپاست.» به گفته او دیپلماتهای آمریکا در تلاش برای مقابله با این اقدامات ایران و متوقف کردن آنهاست.
وزیر خارجه آمریکا ساعتی قبل از این سخنرانی با جمعی از ایرانیان مقیم ایالات متحده دیدار کرده بود. او در توییتر خود درباره این دیدار نوشت که  از دیدار با گروهی از ایرانیآمریکاییهای موثر در شهر دالاس خرسند شده است. در این دیدار درباره قرار دادن سپاه پاسداران در فهرست گروههای تروریستی گفتوگو شده و پمپمئو تاکید کرده است که آمریکا همواره در کنار مردم ایران خواهد ایستاد چون آنها شایسته زندگی بهتری هستند. او در جلسه پرسش و پاسخ پس از سخنرانیاش از ایران به عنوان بزرگترین حامی تروریسم در جهان یاد کرد.
روز دوشنبه همزمان با دیدار مایک پمپئو با جمعی از آمریکاییان ایرانیتبار در دالاس، وزارت خارجه آمریکا بهطور رسمی سپاه پاسداران ایران را در فهرست گروههای تروریستی قرار دارد. یک هفته پیش از آن دونالد ترامپ طی اعلامیهای تصمیم دولت خود برای  قراردادن سپاه در لیست گروههای تروریستی را اعلام کرده بود.