صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۲۷ سرطان ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

عملیات نجات ۱۳۰۰ مسافر یک کشتی تفریحی در ناروی

عملیات نجات ۱۳۰۰ مسافر یک کشتی تفریحی در ناروی

مقام های ناروی می گویند که عملیات تخلیه یک کشتی تفریحی با حدود ۱۳۰۰ سرنشین در آب های سواحل غربی این کشور در جریان است.
پولیس گفت که موتور کشتی دچار مشکلاتی شده و کلیه سرنشینان به ساحل منتقل خواهند شد.
سازمان نجات دریایی ناروی گفته که کشتی "ام وی وایکینگ اسکای" در میان امواج بزرگ و باد شدید درخواست کمک فرستاد. پنج هلی کوپتر و چندین کشتی در این عملیات شرکت دارند.
همزمان موتور یک کشتی باربری - هاگلند کپتین - هم در ناحیه از کار افتاده و دو هلی کوپتر که برای نجات سرنشینان کشتی تفریحی رفته بودند اکنون به نجات خدمه این کشتی باربری رفته اند.
خبر ظاهر شدن مشکل در موتور کشتی کروز ابتدا در ساعت 2:۰۰ به وقت محلی گزارش شد.
گزارش ها حاکیست که کشتی اکنون موفق به روشن کردن یکی از موتورهایش شده و همزمان با ادامه عملیات نجات کمی از ساحل دور شده است. خدمه یکی از کشتی هایی که به کمک آمده گفت که اگر موتور روشن نمی شد خطر برخورد کشتی با صخره ها و سناریویی خیلی بدتر وجود داشت.
جان کری از مسافرانی که با هلی کوپتر منتقل شد به شبکه "ان آر کی" ناروی گفته که: "درحال صرف غذای ظهر بودیم که کشتی شروع به لرزیدن کرد. شیشه پنجره ها شکست و آب وارد شد. هرج و مرج کامل بود." او گفته: "سفر با هلی کوپتر را هم ترجیح می دهم فراموش کنم. هیچ لذتی نداشت."
جنت جیکوب از دیگر مسافرانی که با هلی کوپتر نجات یافت گفت که "هرگز در عمرم چنین چیز ترسناکی ندیده بودم." او افزوده "شروع به خواندن دعا برای سلامتی همه سرنشینان کردم. سفر هلی کوپتر هم وحشتناک بود."
سازمان هواشناسی ناروی می گوید ارتفاع بعضی از موج ها بیش از ده متر است و یک روزنامه محلی گزارش می دهد که قایق های نجات به دلیل تلاطم شدید دریا مجبور شدند به ساحل برگردند.
"ام وی وایکینگ اسکای" یک کشتی شرکت "وایکینگ اوشن کروزز" است که در سال ۲۰۱۷ اولین سفرش را انجام داد.
گزارش ها حاکیست که کشتی از ترومسو به استاوانگر می رفت.