صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۲۷ سرطان ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

تعداد کشته‌شدگان واژگونی کشتی در دجله به ۱۰۰ نفر رسید

تعداد کشته‌شدگان واژگونی کشتی در دجله  به ۱۰۰ نفر رسید

در پی غرق شدن یک کشتی در آبهای دجله در نزدیکی شهر موصل حدود یکصد نفر جان باختند. بیش از ۵۵ نفر نیز تاکنون از این سانحه مرگبار نجات یافتهاند. بیشترین تعداد قربانیان را کودکان و زنان تشکیل میدادند.
آمار قربانیان سانحه غرق شدن یک کشتی مسافربری در دجله ظرف ساعات گذشته افزایش یافته است. آخرین آماری که مسئولان عراق منتشر کردهاند حکایت از کشته شدن دستکم ۱۰۰ نفر دارد.
علت واژگونی کشتی حمل بیش از حد بار و مسافر اعلام شده است. این کشتی در حین عبور از دجله به علت سنگینی غرق شده است. بر اساس آمار منتشر شده از سوی مسئولان دولت عراق، دستکم ۱۹ نفر از قربانیان این حادثه را کودکان تشکیل میدادند.
مسافران این کشتی برای برپایی جشن نوروزی در حال رفتن به یک جزیره تفریحی بودند.
حدود ۸۰ نفر از کسانی که در این سانحه دریایی جان باختهاند زنان و کودکان بودهاند. حدود ۵۵ نفر از مسافران این کشتی نجات یافتهاند.
جریان آب برخی از اجساد را به مناطق دیگر برده است. گفته میشود که برخی از اجساد مسافران کشتی در ۳۰ کیلومتری موصل از آب بیرون آورده شدهاند.
عادل عبدلمهدی، نخستوزیر عراق نیز پس از انتشار خبر، از محل حادثه دیدن کرده است. در عراق سه روز عزای عمومی اعلام شده است.
نخست وزیر عراق همچنین از مسئولان محلی خواست ظرف ۲۴ ساعت گزارش این سانحه را تحویل دهند.
قوه قضاییه عراق نیز اعلام کرده است که تا کنون ۹ نفر در ارتباط با این سانحه دستگیر شدهاند. از جمله برای صاحب این کشتی مسافربری نیز حکم بازداشت صادر شده است.