صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۴ جوزا ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

برنی سندرز نامزدی‌اش را برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرد

برنی سندرز نامزدی‌اش را برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرد

برنی سندرز، سناتور آمریکایی نامزدی خود را برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ اعلام کرد. او که سناتوری مستقل است در رقابتهای مقدماتی و درون حزبی دموکرات‌‌ها شرکت خواهد کرد.
به گزارش بی بی سی، آقای سندرز ۷۷ ساله که به عنوان سیاستمداری چپگرا و پیشرو شناخته میشود در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ هم نامزد شد و رای بالای او در رقابتهای مقدماتی حزب دموکرات بسیاری را شگفتزده کرد. در نهایت او در آن رقابتها با فاصله اندکی از هیلاری کلینتون شکست خورد و حمایت خود را از او اعلام کرد. برنی سندرز، سناتور ورمانت، همزمان با اعلام نامزدی خود گفته است که او و هوادارانش در انتخابات قبلی "انقلابی سیاسی" را در صحنه سیاست آمریکا آغاز کردند و الان "زمان آن است که این انقلاب را پیش ببرند."
بسیاری او را چپگرا ترین سیاستمدار در سنای آمریکا میدانند. پیش از اعلام نامزدی هم از او به عنوان یکی از شانسهای اصلی در رقابتهای حزب دموکرات نام برده میشد. آقای سندرز یکی از صریحترین منتقدان دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا است و آقای ترامپ را به دروغگویی و نژادپرستی متهم میکند.
او در پیام نامزدی خود از تمام آمریکاییها دعوت کرده تا با ایجاد جنبشی مردمی دونالد ترامپ را در انتخابات بعدی شکست دهند و زمینه را برای سیاستهایی که "به نفع همه مردم است" فراهم کنند.
برنامههای او برای سیستم درمانی دولتی، بالا بردن حداقل دستمزد و تحصیلات دانشگاهی رایگان بسیاری از رایدهندگان جوان را به خود جذب کرده است.
او با این برنامهها توانسته میلیونها دالر کمک جذب کند و اکنون به عنوان اصلی ترین نامزد چپگرا در آمریکا مطرح است.