صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۴ جوزا ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

خامنه‌ای: مسئولین فریب اروپایی‌ها را نخورند

خامنه‌ای: مسئولین فریب اروپایی‌ها را نخورند

رهبر جمهوری اسلامی در نطقی به آمریکا حمله کرد و گفت که کشورهای اروپایی هم مثل آمریکا خدعه میکنند. او از نقش سپاه پاسداران در حفظ امنیت کشور قدردانی کرد.
به گزارش دویچه وله، آیت الله خامنهای، رهبر جمهوری اسلامی، روز دوشنبه ۲۹ دلو در دیدار با گروهی از مردم ولایت آذربایجان شرقی، از "حضور پرحجم و گسترده مردم در راهپیمایی عظیم" سالگرد انقلاب، به زمامداران توصیه کرد که از تهدیدهای آمریکا وحشت نکنند.
او که به مناسبت قیام مردم تبریز در ۲۹ دلو سال ۱۳۵۶ سخن میگفت، اظهار داشت: «دشمن ما امروز ضعیف است... وقتی دشمن ضعیف است، هارت و پورت میکند. این هارت و پورتها نباید توی دل مسئولان را خالی کند.»
خامنهای آمریکا را کشوری درگیر با "مشکلات اجتماعی"،  "افسردگی و سرخوردگی جوانان"، "«افزایش آمار قتل و جنایت"، "گسترش اعتیاد و مواد مخدر"، "درگیری میان سران آمریکا" و "بدهیهای عجیب و غریب"  و در عین حال ایران را در "نشاط چهلسالگی انقلاب اسلامی و آمادگی و قدرت لازم برای حرکت" توصیف کرد و وعده داد که «همه مشکلات کشور اعم از گرانیها، کاهش ارزش ریال و مسائل تولید داخلی قابل حل است اما نیازمند، صبر، تدبیر، اتحاد و جدیت مسئولان در حرکت است.»
رهبر جمهوری اسلامی سپس دولتمردان آمریکا را "ضعیفالعقل" نامید و گفت آنها "از برخی دولتهای همکار خود و دولتهای ضعیف و مرعوب برای نشست ورشو و تصمیمگیری ضد ایران دعوت کردند اما این نشست به هیچ نتیجهای نرسید و همه اینها نشانه ضعف است و دشمن که در حالت ضعف دچار عصبانیت میشود، شروع به جنجال و فحاشی میکند... این جنجالها نباید دل فلان مسئول را خالی و یا فلان جوان را دچار خطا کند.»