صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۳ جوزا ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

حمله به پایگاه تروریست‌ها در پاکستان حق قانونی ایـران است

حمله به پایگاه تروریست‌ها در پاکستان حق قانونی ایـران است

فرمانده سپاه پاسداران با اشاره به حمله به نیروهای سپاه در سیستان و بلوچستان، پاکستان را به حمایت از گروه "جیشالعدل" متهم کرد. عضو کمیسیون قضایی مجلس نیز حمله به پایگاه این نیروها در پاکستان را "حق قانونی" ایران نامید. فرمانده کل سپاه پاسداران پاکستان را به حمایت از گروه "جیشالعدل" که مسئولیت حمله به نیروهای سپاه در جاده خاش ـ زاهدان در ولایت سیستان و بلوچستان را بر عهده گرفته متهم کرده است.
به گزارش سپاهنیوز، محمدعلی جعفری "جیشالعدل" را "گروهی خطرناک برای اسلام" خواند و گفت، دولت پاکستان که به این افراد پناه داده و از محل آنها "آگاه" است باید در این زمینه "پاسخگو" باشد. او از پاکستان خواست، برخورد خود با این گروه را "تغییر" دهد و هشدار داد که در غیر این صورت ایران "برخوردی متفاوت" خواهد کرد.
جفعری دولت پاکستان را فراخواند، "با جدیت به مسئولیتهای خود در قبال تأمین امنیت مرزهای مشترک پرداخته و اجازه ندهد تروریستها مناطق مرزی این کشور با ایران را، جولانگاه خود برای ارتکاب اقدامات ضد امنیتی علیه ملت ایران قرار دهند."
او افزود، اگر "پاکستان در این زمینه به مسئولیتهای خود عمل نکند جمهوری اسلامی ایران بر اساس قوانین و مقررات بینالمللی حق مقابله با تهدیدات پیرامونی در مرزهای کشور مجاور را برای خود محفوظ" میداند.
جعفری همچنین عاملان این حمله را "تروریستهای مزدور سازمانهای جاسوسی کشورهای منطقه و فرامنطقه" نامید و هشدار داد که ایران با "اقدامات جبرانی" آنان را مجازات خواهد کرد.
در حمله انتحاری به بس نیروهای مرزبانی سپاه در ولایت سیستان و بلوچستان در روز چهارشنبه ۲۴ دلو ۲۷ نفر از نیروهای سپاه کشته و تعدادی نیز زخمی شدند.