صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۲۶ سرطان ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

افزایش توان و بودجه نظامی بریتانیا در سایه برگزیت

افزایش توان و بودجه نظامی بریتانیا در سایه برگزیت

وزیر دفاع بریتانیا اعلام کرده است که این کشور پس از خروج از اتحادیه اروپا بر توان نظامی خود خواهد افزود. او از کشورهای عضو ناتو خواسته است تا بودجه نظامی خود را افزایش دهند و با اقدامات تحریکآمیز روسیه مقابله کنند.
گوین ویلیامسون، وزیر دفاع بریتانیا، اعلام کرده است که بر توان و بودجه نظامی بریتانیا پس از خروج این کشور از اتحادیه اروپا خواهد افزود و نقش این کشور در پهنه گیتی را افزایش خواهد داد.
سایت "اشپیگل" روز دوشنبه ۲۲ دلو (۱۱ فبروری) به نقل از خبرگزاری رویترز بخشهایی از سخنرانی گوین ویلیامسون، وزیر دفاع بریتانیا را منتشر کرده است. گفته شده است که بخشهایی از متن این سخنرانی پیش از ایراد آن توسط وزیر دفاع بریتانیا از  سوی خبرگزاری رویترز رسانهای شده است.
وزیر دفاع بریتانیا نیز همچون دونالد ترامپ، رئيس جمهوری آمریکا، خواستار افزایش بودجه نظامی کشورهای عضو ناتو شده است.
ویلیامسون تاکید کرده است که بریتانیا باید بر حضور خود در جهان بیافزاید و آمادگی آن را داشته باشد تا در صورت لزوم با بهره گرفتن از قهر از منافع خود دفاع کند.
ویلیامسون در سخنرانی خود درباره خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا گفته است: «برگزیت برای ما یک لحظه بزرگ در تاریخ کشورمان به  ارمغان آورده است؛ لحظهای که به ما اجازه میدهد بر حضورمان در جهان بیافزاییم، کارآمدی نیروی نظامی خود را افزایش داده و سهم مهمتری در تحولات جهان برعهده گیریم.»
وزیر دفاع بریتانیا گفته است که مرزهای بین جنگ و صلح درهم شده است و بریتانیا و متحدانش باید آمادگی آن را داشته باشند که با بهره گرفتن از قهر، از منافع خود دفاع کنند.
ویلیامسون گفته است: «ما باید پیمانها و اتحادهای جدیدی پیریزی کنیم، پیمانهای گذشته را احیا کنیم و آشکارتر از پیش نشان دهیم که بریتانیا کشوری است که در صورت لزوم آماده عمل کردن است. ما ملتی هستیم که مردم جهان آنگاه که به دنبال یافتن رهبری برای هدایت جهان هستند، میتوانند روی آن حساب کنند.»